Warszawa biegła nielegalnie! - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Artykuly Warszawa biegła nielegalnie!

Na (znakomitej skądinąd) stronie ochrona imprez masowych znaleźliśmy artykuł bolgera NIEKUMATY, który doskonale analizuje status prawny niedawnej imprezy pod nazwą „Biegnij Warszawo”.

Sprawa wydaje się dosyć klarowna. Szczególnie w przypadku odpowiedzialności organizatora, któremu grozi do 8 lat pozbawienia wolności za zorganizowanie imprezy masowej bez zezwolenia. Jednak czy tylko on poniesie odpowiedzialność? Szczególnie gdy weźmiemy pod uwagę fakt, iż organizator na stronie internetowej szczyci się tym, że projekt wspiera m. st. Warszawa. Dochodzimy do sedna sprawy: stołeczny Ratusz, odpowiedzialny za wydawanie zezwoleń, jest patronem imprezy, która odbyła się wbrew obecnym przepisom prawa. Trudno sobie wyobrazić, aby ktoś mógł się wytłumaczyć niewiedzą o biegu. Szczególnie trudne zadanie czeka Hannę Gronkiewicz – Waltz. Na kilka dni przed referendum ws. odwołania Prezydent Warszawy taka wpadka na pewno nie przysporzy jej zwolenników.

Całość artykułu znajdziecie tutaj:

Naszym, czyli Kibole.pl zdaniem – coś takiego, jak „impreza masowa” nie powinno w ogóle funkcjonować! Jednak, jeśli przynajmniej na razie – są takie przepisy, to władze powinny się do nich stosować.

O tym, co wyniknie z tej tragedii – będziemy jeszcze pisać.

Całe zamieszanie wokół nieszczęścia na mecie biegu jest moralnie parszywe i podszyte tylko i wyłącznie lansem własnych potrzeb i interesów. My – Kibole.pl też, niestety, bierzemy w tym udział.

W przeciwieństwie jednak to większości mediów chcielibyśmy również zaprosić Was wszystkich do modlitwy za zmarłego sportowca.

Zostaw odpowiedź

GRZYBOBRANIA

Starcie Kibiców przed meczem!

Starcie Kibiców przed meczem! Kibice Dynamo vs Kibice Besiktas! Dynamo wygrał 6 do zera. Kibice z Ukrainy spalili flagę Turcji. Przed meczem była lekka bijatyka, podczas meczu...

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij