Kwiaty dla Muchy na pożegnanie!

Kibole.pl przyznajemy, że wiele razy dworowaliśmy sobie z Pani Ministry Joanny Muchy. Dziś czas na kwiaty, szampan, szampon, ciastka, ciasteczka, uśmiechy i ukłony! Za jeden wpis na nieznanym nam dotychczas profilu premier.gov – co to może znaczyć? Sami sprawdźcie!

Pani Ministra napisała, cytujemy w całości:

Drodzy rodzice – pytajcie o WF!
Pierwszy miesiąc w szkole jest już za nami i naszymi dziećmi. Książki kupione, w zeszytach po kilku pierwszych kartkach wypełnionych starannym pismem – pojawiają się znajome bazgroły. W dziennikach pierwsze oceny, a po lekcjach typowe zamieszanie z zawiezieniem i odwiezieniem naszych pociech na zajęcia pozalekcyjne.
Innymi słowy – machina szkolna pracuje na pełnych obrotach, a my możemy złapać pierwszy oddech.
To dobra chwila, żeby wprowadzić do stałego zestawu pytań – o polski, angielski, matematykę i inne przedmioty – również pytania o zajęcia wychowania fizycznego. I – wierzcie mi Państwo – ta krótka chwila, którą na to poświęcicie, nie będzie chwilą straconą!
Być może dowiecie się, że szkoła Państwa dziecka bierze udział w projekcie „WF z klasą”. Może córka lub syn z wypiekami na twarzy opowiedzą, jak wspaniałego mają nauczyciela lub nauczycielkę. Być może opowiedzą o zajęciach, na których dzieci rywalizują ze sobą w dwóch lub trzech grupach, wykonując ćwiczenia kształcące cechy motoryczne. Może pan lub pani prowadzą świetnie naukę gier zespołowych. Może w szkole są fajne SKS-y…
Ale może być inaczej. Może zajęcia są nudne i Państwa dziecko nie chce w nich uczestniczyć. Może prowadzący zajęcia pracują tylko z  grupą wybranych, a Państwa dziecko całe 45 minut przesiaduje na ławeczce pod ścianą. Może nauczyciel uparcie każe dzieciom grać tylko w jedną grę, dokładnie  tę, której Państwa dziecko nie znosi. A może przynosi dzieciom piłkę, mówi: „Pograjcie sobie” i znika w zaciszu swojego pokoju…
Ogromnie Państwa proszę: zapytajcie! A co robić, jeśli odpowiedzi zaskoczą Państwa w niemiły sposób – o tym następnym razem.

Te nasze kwiaty – jutro uschną i zabierzemy się już na serio za te wszystkie jajca, jakie Pani Ministra wyprawia.
Zaczniemy od porównania. Kto w krajach ościennych pełni funkcję Ministra Sportu? Jakie mają doświadczenie ministrowie sportu Rosji, Ukrainy, Czech, Białorusi, Słowacji, Chorwacji, oraz krajów położonych nieco dalej, jak Turcja, Kazachstan, Armenia i Gruzja.

Jeśli chcemy dorównać komukolwiek, na przykład w sporcie – patrzymy kto jest naszym rywalem. Na przykład premier Węgier – grał w trzeciej lidze piłki nożnej. Na przykład premier Polski – był wyganiany z podwórka, bo grał mało dobrze. Jakie mamy szanse z Węgrami….

Następnie zabierzemy się za donos do prokuratora w sprawie kontroli antydopingowej przeprowadzonej na gali PLMMA 14 września 2013. Jutro lub pojutrze złożymy odpowiednie wnioski do właściwych organów.

Następnie wystosujemy list otwarty, do Ministry Sportu, w którym zaproponujemy nasze (Kibole.pl) propozycje dotyczące sportu w Polsce.

To będzie dla Pani ostatnia szansa.

Z poważaniem

Kibole.pl

Szanowna Pani Ministro, jeszcze piosenka na pożegnanie… o tutaj:

[youtube id=”aLAxbQxyJSQ”]

 

 

Udostępnij!

Dodaj komentarz