Patologia prawa! - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Artykuly Patologia prawa!

Patologia prawa! „Impreza masowa” – trzeba z tym skończyć!

Mecz Wigry Suwałki – Stal Stalowa Wola: zatrzymanych 13 kibiców drużyny gości, którzy w trybie przyspieszonym doprowadzeni zostaną do sądu, zniszczone ogrodzenie stadionu i użyty pododdział zwarty Policji oraz środki przymusu bezpośredniego. W rezultacie tych zdarzeń i postawy organizatora wyjazdu fanów zespołu ze Stalowej Woli do PZPN skierowane zostanie wystąpienie.

Wczoraj (05.10.13) na Stadionie Miejskim w Suwałkach odbył się mecz II ligi piłki nożnej pomiędzy drużynami Wigry Suwałki – Stal Stalowa Wola. Pomimo tego, że na trybunach przewidzianych było 160 miejsc dla kibiców drużyny gości, na miejsce przyjechało ich w sumie 5 autokarami ponad 250. Taka postawa organizatora ze Stalowej Woli, która dopuściła do przyjazdu nadmiernej liczby osób spowodowała, że niezadowoleni kibice dopuścili się zbiorowego zakłócania imprezy masowej. Gdy okazało się, że duża ich część nie wejdzie na stadion pozostały na zewnątrz tłum zaczął forsować ogrodzenie obiektu próbując wedrzeć się na jego teren. Po chwili do wyłamywania przęseł przyłączyli się także kibice gości będący już na trybunach. Nie obyło się także bez odpalania rac, niszczenia mienia i atakowania interweniujących służb porządkowych i funkcjonariuszy. Policjanci wykorzystując pododdział zwarty, w tym środki przymusu bezpośredniego, natychmiast przywrócili porządek. W wyniku interwencji zatrzymali 13 agresywnych kibiców drużyny gości w wieku od 18 do 34 lat, którzy w trybie przyspieszonym zostaną doprowadzeni do sądu. 8 mężczyzn odpowie teraz za próbę wdarcia się na teren imprezy masowej, za co grozi nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast pozostali za rzucanie niebezpiecznymi przedmiotami i niszczenie mienia. W tym drugim przypadku kodeks karny przewiduje nawet do 5 lat więzienia. Ponadto, w rezultacie zdarzeń, do których doszło w związku z tym meczem, skierowane zostanie wystąpienie do Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Źródło: policja.pl / KWP Bydgoszcz/gp
A tutaj, za „Doping Polskich Kibiców” macie prawdę – jak to wyglądało!

Zasadniczą sprawą jest to, żeby znieść, wywalić, spalić ustawę o imprezach masowych!

 
[youtube id=”YNhAWzmM4l0″]
 
źródło: Doping Polskich Kibiców
 

Autor
Uprawiał wiele dyscyplin, od jazdy figurowej na lodzie w czasach przedszkolnych, przez hokej (Legia Warszawa), zapasy klasyczne (Legia Warszawa), do żeglarstwa (Baza Mrągowo). W 1990 zaczął wydawać własny miesięcznik „PAKER” o sportach sylwetkowych i siłowych. Następnie był redaktorem naczelnym w kilku miesięcznikach o podobnej tematyce. Od początków, czyli od 2002 roku, związany z polskim MMA. Pisał w walkach w klatkach, kiedy inni krytykowali to na potęgę. Autor kilku książek o historii polskiego sportu oraz o piłce nożnej.

Zostaw odpowiedź

GRZYBOBRANIA

Starcie Kibiców przed meczem!

Starcie Kibiców przed meczem! Kibice Dynamo vs Kibice Besiktas! Dynamo wygrał 6 do zera. Kibice z Ukrainy spalili flagę Turcji. Przed meczem była lekka bijatyka, podczas meczu...

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij