Dokąd biegniesz Warszawo? - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Artykuly Dokąd biegniesz Warszawo?

Sportowcy! Dokąd dobiegliście? Gdzie jesteście? Niech ta tragiczna śmierć jednego z nas będzie choć przez chwilę pretekstem do zastanowienia się nad naszym życiem.

Dziś kilkanaście tysięcy osób (nas, Polaków!) osiągnęło „życiowy sukces” w postaci pokonania dystansu dziesięciu kilometrów.

Gdzie my jesteśmy? „Życiowy sukces”, osiągnięcie, „przełamanie własnych słabości”…. Jakże to małe w obliczu śmierci? Jakże to małe! Mimo, że to „aż” dziesięć tysięcy metrów?

Zastanówcie się – dokąd prowadzi was „wyścig szczurów”, w którym na mecie zostają zwłoki jednego z was?

Czy śmierć sportowca ma być pretekstem do rozważań o obowiązku badań lekarskich?

Czy śmierć sportowca, już po godzinie ma dać pole do promowania „diety i suplementów”?

Młodzi koledzy „tfu” dziennikarze!

Śmierci należy się jeno modlitwa. Nie głupie gadanie waszych gości!

Czy śmierć sportowca – jednego z was – ma tak małe znaczenie, że nadal będziecie wstawiać zdjęcia i relację z tego wydarzenia na swoje profile? Bez żadnej refleksji? Beż należnej żałoby?

Na pewno będziecie… Osiągnęliście swój mały cel – przebiegliście dziesięć kilometrów. Pokonaliście swoje słabości, co – jak widać – nie było trudne.

Apel do organizatorów „Biegnij Warszawo”

Skoro odwołaliście jutrzejszą konferencję prasową – zamówcie chociaż mszę za duszę zmarłego sportowca i zawiadomcie o tym media i zawodników!

Piotr Szymanowski

Autor
Uprawiał wiele dyscyplin, od jazdy figurowej na lodzie w czasach przedszkolnych, przez hokej (Legia Warszawa), zapasy klasyczne (Legia Warszawa), do żeglarstwa (Baza Mrągowo). W 1990 zaczął wydawać własny miesięcznik „PAKER” o sportach sylwetkowych i siłowych. Następnie był redaktorem naczelnym w kilku miesięcznikach o podobnej tematyce. Od początków, czyli od 2002 roku, związany z polskim MMA. Pisał w walkach w klatkach, kiedy inni krytykowali to na potęgę. Autor kilku książek o historii polskiego sportu oraz o piłce nożnej.

Zostaw odpowiedź

GRZYBOBRANIA

Starcie Kibiców przed meczem!

Starcie Kibiców przed meczem! Kibice Dynamo vs Kibice Besiktas! Dynamo wygrał 6 do zera. Kibice z Ukrainy spalili flagę Turcji. Przed meczem była lekka bijatyka, podczas meczu...

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij