Stadion Narodowy na Szczyt Klimatyczny! - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Artykuly Stadion Narodowy na Szczyt Klimatyczny!

„Warto było czekać na te piękne czasy, by na własne oczy cuda te zobaczyć!* Wspomnianym „cudem” będzie wygląd Stadionu Narodowego podczas Szczytu Klimatycznego, który odbędzie się w Warszawie. 11-22 listopada 2013. Szczyt będzie poświęcony światowej polityce klimatycznej, czyli… niczemu.
Na tym wydarzeniu pojawi się 12 tysięcy „ekspertów”. Część z nich – tak bardzo zna się na klimacie, że pojawią się tu w sandałach i podkoszulkach. Tacy to z nich eksperci.
Ale nie to jest ważne!
Ważny jest „pomysł” lub też „koncepcja” na wygląd Stadionu!
Pozwólcie na kilka osobistych zdań. Ze stadionem, który był niegdyś Stadionem Dziesięciolecia jestem związany emocjonalnie. To na Stadionie bywałem z dziadkiem na meczach piłki lekkoatletyki i finiszach etapów Wyścigu Pokoju. Na błoniach Stadionu grałem o Złotą Piłkę. Gdy stadion zamienił się w bazar – kupowałem swoje najlepsze ubrania. Później, w latach 2005-7 prowadziłem z mikrofonem zawody Polskiego Herkulesa…
Do rzeczy! Podczas Szczytu Klimatycznego – dach będzie zamknięty a na płycie boiska staną baraki w stylu obozu koncentracyjnego.
”Pomysł” Genialnego Projektanta coś mi przypomina…
W roku 1979 widziałem go (ten pomysł) w nieco mniejszej skali, podczas wędrówki w Bieszczadach. Na drewnianym podeście stał tam namiot typu wojskowego, a w nim… Namiot zwykły, czteroosobowy! Identycznie? Dokładnie tak! Dach stadionu – dach baraku, a pomiędzy nimi… klimat! Dach dużego namiotu, dach małego namiotu, a pomiędzy nimi… klimat (w tym przypadku bieszczadzki).
Podziwiajmy wszyscy te baraki! Sądzę, że po zakończeniu Szczytu – nie zostaną rozmontowane. Sądzę, że kierownictwo Stadionu już sprzedało baraki i cały stadion producentom filmu o obozach koncentracyjnych.
A teraz poważnie!
Jak bardzo trzeba nie szanować Polski, żeby najpierw wybudować coś tak obrzydliwego, jak Stadion Narodowy i „ustroić” go w brudne „flagi”, mające się kojarzyć z bielą i czerwienią, a w efekcie z szarością i brudem? Jak bardzo trzeba mieć za nic historię Polski i Warszawy, żeby zapraszać gości z całego świata i wtłoczyć ich do baraków?

kajdan
Jeszcze jedno. Czy znak, logo Kongresu Klimatycznego kojarzą się Państwu z czymś?
Nie słyszę… Proszę się przyglądnąć uważniej… No dobrze! Powiem! Logo Szczytu Klimatycznego to stylizowane kajdanki!
Wszystko pasuje! Baraki obozu, więzienia, miejsca kaźni i kajdanki w logo. Wszystko się zgadza!

Piotr Szymanowski
 
*Jan Kaczmarek i Kabaret Elita

Autor
Uprawiał wiele dyscyplin, od jazdy figurowej na lodzie w czasach przedszkolnych, przez hokej (Legia Warszawa), zapasy klasyczne (Legia Warszawa), do żeglarstwa (Baza Mrągowo). W 1990 zaczął wydawać własny miesięcznik „PAKER” o sportach sylwetkowych i siłowych. Następnie był redaktorem naczelnym w kilku miesięcznikach o podobnej tematyce. Od początków, czyli od 2002 roku, związany z polskim MMA. Pisał w walkach w klatkach, kiedy inni krytykowali to na potęgę. Autor kilku książek o historii polskiego sportu oraz o piłce nożnej.
1 reply to this post

Zostaw odpowiedź

GRZYBOBRANIA

Starcie Kibiców przed meczem!

Starcie Kibiców przed meczem! Kibice Dynamo vs Kibice Besiktas! Dynamo wygrał 6 do zera. Kibice z Ukrainy spalili flagę Turcji. Przed meczem była lekka bijatyka, podczas meczu...

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij