Niebezpieczne boiska! - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Artykuly Niebezpieczne boiska!

Niebezpieczne „Orliki”? Może to nietrafne uogólnienie? Sprawa nie w tym, że gościu trafił w słup latarni! Tu trzeba postawić inne pytanie. Po co oświetlenie na boiskach szkolnych? Powiecie, że po to, żeby grać w piłkę wieczorami…

Powiem – nie!

[youtube id=”w_QCHaEnqv0″]

Dzieci i młodzież mają wieczorami odpoczywać i szykować się do snu!

W piłkę mają grać przy świetle dziennym.

ooooo2

Jak to zrobić? Zmniejszyć znacząco liczbę godzin, które dzieciaki spędzają w szkole! Zlikwidować zdania domowe. Zrobić tak, żeby dzieciaki przychodziły do szkoły wyspane, najedzone i po trzech, czterech godzinach miały wolne. Wtedy będzie czas, żeby trenować przy świetle dziennym.

Z boisk ze sztucznym oświetleniem – niech korzystają dorośli, płacąc za to. Pytanie tylko – komu? Unii Europejskiej? Przecież to Unia dała kasę na te „Orliki”…

Jeszcze jedno – „Orliki” a poziom polskiej piłki.

Dawniej, gdy boiska nie były ogrodzone – najsłabszy technicznie lub/i najmłodszy zawodnik – biegał po piłkę. W ten sposób zdobywał kondycję, bo właśnie „na kondycji” awansować do lepszych składów.

Dziś nie mamy ani techniki, ani kondycji…

Źródło: TV Bogatynia

Autor
Uprawiał wiele dyscyplin, od jazdy figurowej na lodzie w czasach przedszkolnych, przez hokej (Legia Warszawa), zapasy klasyczne (Legia Warszawa), do żeglarstwa (Baza Mrągowo). W 1990 zaczął wydawać własny miesięcznik „PAKER” o sportach sylwetkowych i siłowych. Następnie był redaktorem naczelnym w kilku miesięcznikach o podobnej tematyce. Od początków, czyli od 2002 roku, związany z polskim MMA. Pisał w walkach w klatkach, kiedy inni krytykowali to na potęgę. Autor kilku książek o historii polskiego sportu oraz o piłce nożnej.