Dźwigamy u siebie!

Mistrzostwa Świata we Wrocławiu! 20-27.10.2013. Film promujący wydarzenie, jakim na pewno będą te mistrzowskie zawody.

[youtube id=”9kDrRQ_AJYY”]

Całe szczęście, że podnoszenie ciężarów, jako sport olimpijski i „polski” – będą transmitowane w TVP! Nie liczylibyśmy na to, że miliony osób zasiądą przed ekranami! Ale – Szymon! Panie Prezesie! Pamiętaj, pamiętajcie wszyscy, że musicie wykorzystać to, co da się wykorzystać przez to zainteresowanie! Liczy się każdy detal! Powtarzamy, jako Kibole.pl – pozwalamy sobie podpowiedzieć kilka spraw. Ciężary, mają takie zasady, jakie mają i nie można przy tym dłubać. Podejście, w sensie całości trwa o wiele dłużej, niż samo podnoszenie! Ale – ten czas, kiedy zawodnik wychodzi, należy wykorzystać do maksimum. Nie wyobrażam sobie, żeby sprawozdawcy „wyskakiwali” z takimi komentarzami, typu: „ciężarowcy bułgarscy to silne chłopy” (autentyk!). Nie warto ludziom przed ekranami „tłumaczyć” na czym polega ten sport. Albowiem – ci, którzy wiedzą to wiedzą! Ci, którzy nie wiedzą, dowiedzą się od siedzących obok!
Cóż zatem począć macie, żeby widzowie, znudzeni komentarzem, nie przełączali na inny kanał?
Może postąpić na wzór piłki nożnej i postawić „studio ekspertów”, którzy w przerwach, nawet na 50 sekund – wejdą z ciekawym komentarzem? Może wizualizacje typu „amplituda lotu sztangi”?
Jedno jest pewne – nie wolno dać „emerytów”, którzy „zanudzą” temat.
Jeszcze jedno, o czym powinniście pamiętać!
Patronat TVP – owszem – cieszy, ale… TVP oglądają już tylko ludzie starzy i bardzo starzy!
Nie oszukujcie sponsorów „oglądalnością”!
Prezentując „produkt”, jakim są zawody w podnoszeniu ciężarów – musicie odnaleźć się w rzeczywistości „sieci” czyli wśród tych, którzy telewizorów już nie mają. Bierzecie wzór z profesjonalnych sportów walki, z boksu zawodowego, z MMA (czyli z KSW)!
Twórzcie profile na portalach!
Celebrujcie konferencje prasowe!
Powodzenia!
A jeszcze tak na marginesie…. Najbardziej pasjonującą transmisją z zawodów w podnoszeniu ciężarów, jaką oglądałem i słuchałem była ta, nakręcona kamerą wideo, obok której siadał, kto chciał i mówił – co chciał, nie zdając sobie sprawy, że skierowana na scenę kamera – „zapisuje” też głos! Początek lat 90. Zawody w Ciechanowie, wiecie, co mam na myśli…

Piotr Szymanowski 

 

Udostępnij!

Dodaj komentarz