UPDATE #1 UEFA zamyka Legię! Mówią piłkarze!

Marek Saganowski:

Ta decyzja jest krzywdząca dla kibiców, całego światka piłkarskiego, całej Warszawy i dla nas, piłkarzy. Ciągle robi się nam pod górkę! W czwartek na Stadio Olimpico słyszeliśmy znakomity doping. Szkoda, że tak samo nie będzie na następnym meczu Ligi Europy w Warszawie. To powinno być święto! Ale widocznie UEFA obawia się, że jak kibice Legii znajdą się na stadionie, to fani innych drużyn nie będą słyszalni.

Michał Kucharczyk:

Dla piłkarzy bardzo demotywujące są sytuacje, w których rozgrywają mecz na własnym stadionie, a nie ma na nim kibiców. Zwłaszcza takich jak nasi – w czwartek dwa tysiące fanów z Warszawy okazało się głośniejszych od gospodarzy. Ta decyzja to kolejny cios w plecy! Mam nadzieję, że klub odwoła się od niej i sprawa zostanie rozstrzygnięta na naszą korzyść.

Źródło:sport.wp.pl

Wszedłem na profil legia.com i myślałem, że to sen, że jeszcze się nie obudziłem, choć już dochodzi 14. To jakaś paranoja! To jest zamach na wszystko, nie tylko na klub, zawodników i widzów! UEFA znów zamknie stadion Legii Warszawa!

A, jeżeli – załóżmy teoretycznie – zamieniłem się w pracy na dyżur, moja żona też, tylko po to, żeby pójść na ten konkretnie mecz? Załóżmy (teoretycznie), że zarezerwowałem opiekunkę dla dzieci na czas, kiedy będziemy na tym konkretnie meczu! Chciałem być z żoną (załóżmy teoretycznie) na tym konkretnie meczu… Czy UEFA odda mi kasę? Nie chcę pieniędzy za bilet. Ale to, co włożyłem w inne działania. Zmiana dyżurów w pracy, opiekunka do dziecka, że o płaszczu nie wspomnę. To nie są k…a jaja!

Mogłem się narazić szefowi, chcąc się zamienić na dyżury? Mogłem? Mogłem, bo on (szef) jest kibicem innego klubu! To nie są jaja!

Konkretne koszty, starania i… wszystko poszło się czesać?

Oddasz pieniądze UEFO? Gdzie cię znajdę? Jest jakiś telefon do UEFA?

UEFO puknij się w łeb!

Czy jest możliwe na przykład, żeby jakaś międzynarodowa komisja stwierdziła, że w konkretnym teatrze, widzowie zachowują się źle – i z tego powodu zamknęła teatr? Zamknęła miejsce, do którego przyjść mają prawo wszyscy?

Czy tego może dokonać ONZ? Czy tego może dokonać UNESCO? Chyba nie!

Natomiast UEFA może!

Teraz poważnie!

Tu nie ma co się natrząsać z UEFA… Sytuacja ich po prostu przerosła i w swojej „walce” o bezpieczeństwo i inne mrzonki w piłce nożnej nieco się zapędzili. Tutaj każde z państw, każdy z rządów musi podjąć działania, prowadzące do zaprzestania panoszenia się w kraju tejże UEFy! Zacznie na mój gust Rosja!

Nie może być tak, że jakaś struktura zza granicy – ingeruje w gospodarkę wolnego kraju!

To nie jest tylko sport! To jest przecież działalność gospodarcza!

To jest ingerencja w życie społeczne danego kraju!

Sami przeczytajcie tę smutną informację, przytaczamy za legia.com

Klub informuje, że w dniu 19 września 2013 r. otrzymał decyzję Control and Disciplinary Body UEFA z dnia 12 września 2013 r.
Decyzja, która dotyczy meczów eliminacyjnych do Ligi Mistrzów rozegranych w dniach 31.07.2013 Molde FK – Legia Warszawa, 07.08.2013 Legia Warszawa – Molde FK, 21.08.2013 FC Steaua Bucuresti – Legia Warszawa, 27.08.2013 Legia Warszawa – FC Steaua Bucuresti, nakłada na Klub karę polegającą na:
– zamknięciu stadionu przy ul. Łazienkowskiej 3 na najbliższy mecz rozrywek UEFA
– zamknięciu stadionu Legii na jeden dodatkowy mecz rozgrywek UEFA w zawieszeniu na 5 lat
– konieczności zapłaty kary finansowej w wysokości 150.000 EUR.
Klub wystąpi o uzasadnienie decyzji UEFA i po jego analizie rozważy wniesienie odwołania.
W związku z powyższym Klub nie uruchomi sprzedaży biletów na najbliższy mecz rozgrywek UEFA z Apollon Limassol w dniu 3 października 2013 r.

Źródło: http://legia.com/news,37494-stadion_legii_zamkniety_na_apollon.html

Jeszcze jedno!

Przytoczę dwa komentarze z profilu legia.com

Niepoważni to są kibole, którzy uporczywie mimo wielokrotnych próśb, nakazów, zakazów, ostrzeżeń i innych sankcji chcą być mądrzejsi. NIE MOŻNA UŻYWAĆ RAC – TO ZNACZY NIE MOŻNA I KONIEC!!! Nauczcie się tego raz na zawsze. Zgadzam się z tym który napisał że to są barany. Chociaż baran by zrozumiał za 10 razem. Duża wina prezesa Leś, który na siłę chce być luzakiem, który trzyma sztamę z kibolami i sam publicznie się wypowiada, ze race są fajne. To tak jakby komendant policji mówił, ze wódeczka jest super i lubi sobie po wypiciu 0,5 pojeździć po ulicach autem.. paranoja.. BRAWO UEFA!!!

Całkowicie się z Tobą nie zgadzam! To są mecze dla nas, dla kibiców i to my lubimy sobie odpalać race. Nie ma w tym żadnego problemu!

Nie dziwie się decyzji, czasem jak popatrzę, to aż strach na mecze dzieci zabierać… CZY WY NIE UMIECIE POJSC NA MECZ I GRZECZNIE Z NIEGO WROCIC DO DOMU?!

Z Tobą też się nie zgadzam! Nie ma powodu chodzić na mecze z dziećmi! Poza tym, jak odpala się race z okazji Nowego Roku – często są przy tym dzieci i nie ma problemu!

 

Udostępnij!

Dodaj komentarz