Śląsk Wrocław na skraju upadku! - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Artykuly Śląsk Wrocław na skraju upadku!

Normalna działalność gospodarcza zakłada, że przedsięwzięcie może się powieść i przynosić zyski oraz, że może upaść. Powodzenie działalności gospodarczej można zawdzięczać ciężkiej pracy, fartowi, sytuacji gospodarczej oraz splotowi wielu korzystnych sytuacji. Podobnie jest z klęską przedsięwzięcia. Może być spowodowana wieloma czynnikami. Może być tak, że właściciel doskonale prosperującej firmy starci ją na skutek swoich własnych słabości i tylko siebie może za to obwiniać. Nie ma z tym żadnych problemów! Jedne firmy padają, nowe wchodzą na ich miejsce, są działania etyczne, są oszustwa i wszystko jakoś „leci”…

W zasadzie można się zgodzić z tym, że klub piłkarski to firma tak, jak duży sklep spożywczy, czy zakład wulkanizacji… Jest, zarabia, ma zyski, lub pada bo coś idzie nie tak.

W zasadzie! Naprawdę jednak – klub to wartość o wiele większa, niż wartość rynkowa każdego z zawodników, wartość kontraktów z telewizją czy zawartość magazynów. Klub to wartość symboliczna! Wartość sentymentalna i wartość wychowawcza.

Czy już czas się z tymi „wartościami” pożegnać?

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Autor
Uprawiał wiele dyscyplin, od jazdy figurowej na lodzie w czasach przedszkolnych, przez hokej (Legia Warszawa), zapasy klasyczne (Legia Warszawa), do żeglarstwa (Baza Mrągowo). W 1990 zaczął wydawać własny miesięcznik „PAKER” o sportach sylwetkowych i siłowych. Następnie był redaktorem naczelnym w kilku miesięcznikach o podobnej tematyce. Od początków, czyli od 2002 roku, związany z polskim MMA. Pisał w walkach w klatkach, kiedy inni krytykowali to na potęgę. Autor kilku książek o historii polskiego sportu oraz o piłce nożnej.