Śląsk Wrocław na skraju upadku! - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Artykuly Śląsk Wrocław na skraju upadku!

Normalna działalność gospodarcza zakłada, że przedsięwzięcie może się powieść i przynosić zyski oraz, że może upaść. Powodzenie działalności gospodarczej można zawdzięczać ciężkiej pracy, fartowi, sytuacji gospodarczej oraz splotowi wielu korzystnych sytuacji. Podobnie jest z klęską przedsięwzięcia. Może być spowodowana wieloma czynnikami. Może być tak, że właściciel doskonale prosperującej firmy starci ją na skutek swoich własnych słabości i tylko siebie może za to obwiniać. Nie ma z tym żadnych problemów! Jedne firmy padają, nowe wchodzą na ich miejsce, są działania etyczne, są oszustwa i wszystko jakoś „leci”…

W zasadzie można się zgodzić z tym, że klub piłkarski to firma tak, jak duży sklep spożywczy, czy zakład wulkanizacji… Jest, zarabia, ma zyski, lub pada bo coś idzie nie tak.

W zasadzie! Naprawdę jednak – klub to wartość o wiele większa, niż wartość rynkowa każdego z zawodników, wartość kontraktów z telewizją czy zawartość magazynów. Klub to wartość symboliczna! Wartość sentymentalna i wartość wychowawcza.

Czy już czas się z tymi „wartościami” pożegnać?

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Autor
Uprawiał wiele dyscyplin, od jazdy figurowej na lodzie w czasach przedszkolnych, przez hokej (Legia Warszawa), zapasy klasyczne (Legia Warszawa), do żeglarstwa (Baza Mrągowo). W 1990 zaczął wydawać własny miesięcznik „PAKER” o sportach sylwetkowych i siłowych. Następnie był redaktorem naczelnym w kilku miesięcznikach o podobnej tematyce. Od początków, czyli od 2002 roku, związany z polskim MMA. Pisał w walkach w klatkach, kiedy inni krytykowali to na potęgę. Autor kilku książek o historii polskiego sportu oraz o piłce nożnej.
2 replies to this post
  1. rozwiązanie jest bardzo proste: zakładamy spółkę akcyjną i sprzedajemy akcje kibicom Śląska Wrocław. Każdy kibic jest zdecydowanie mocniej związany z klubem!!!

  2. teoretycznie – prosta… nasze prawo działa za wolno i jeśli nawet są ludzie chętni na takie działania to zanim się wszystko wyczyści – będzie po klubie, po legendzied po – zamiatane i stanie tam nowy dom handlowy:-)

Zostaw odpowiedź

GRZYBOBRANIA

Starcie Kibiców przed meczem!

Starcie Kibiców przed meczem! Kibice Dynamo vs Kibice Besiktas! Dynamo wygrał 6 do zera. Kibice z Ukrainy spalili flagę Turcji. Przed meczem była lekka bijatyka, podczas meczu...

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij