Kibole.pl podpowiadają NIK!
KibolePLlogo
Home Artykuly Kibole.pl podpowiadają NIK!

Kibole.pl podpowiadają NIK! Jeśli polski sport wyczynowy ma być traktowany poważnie i poważanie rozliczany – polskie związki sportowe nie mogą być strukturami demokratycznymi! Mają być jak wojsko!

Najwyższy czas!

Najwyższa Izba Kontroli zbada przygotowania Polaków do igrzysk w Londynie. Jest to samodzielna inicjatywa NIK, której prezes jest byłym sportowcem i pochodzi ze sportowej rodziny. Można więc mieć nadzieję, że osobiste zaangażowanie prezesa NIK Krzysztofa Kwiatkowskiego przyczyni się do skutecznej kontroli i – co ważniejsze – rozsądnych wniosków.

Do udziału w panelu eksperckim, który rozpoczął kontrolę – zaproszeni zostali olimpijczycy, działacze, przedstawiciele ministerstwa i naukowcy zajmujący się problematyką sportową.

Takie „ostre” wejście NIK w sprawy sportu daje wyraźny sygnał, że obecne władze traktują sport poważnie.

Według prof. Jolanty Żyśko z Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie należy odpowiedzieć na kluczowe pytanie: „Co jest potencjalnym celem polskiego sportu?”. Przytoczyła dane, z których wynika, że np. ponosząca olbrzymie nakłady na kulturę fizyczną Finlandia koncentruje się na sporcie masowym i nie odnosi wielkich sukcesów na letnich igrzyskach. Z drugiej strony kraje, które przeznaczają większość środków na wyczyn, zdobywają medale olimpijskie.

Najwyższy czas na takie rozstrzygnięcia! Jeśli sport ma być „formą promocji naszego państwa” – trzeba go traktować poważnie! Jak wojsko! Jak wywiad, jak każdą oficjalną zagraniczną misję, gdzie niesiemy ze sobą flagę i godło narodowe!

Ale w takiej sytuacji – ministrem sportu powinienem być ja (Piotr Szymanowski) a nie Pani Joanna Mucha!

W takiej też sytuacji – polskie związki sportowe nie mogą mieć statusu demokratycznych stowarzyszeń!

Ma być jeden „generał” i wszyscy mają go słuchać!

Jeśli natomiast nastawiamy się na sport masowy i rekreacyjny dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów, a machamy ręką na wyczyn i reprezentację – sprawa jest zupełnie inna!

Wtedy państwo i wszelkie władze powinny o…ć się od sportu, a ludzie sami będą wiedzieć co jest dla nich dobre.

Zostaw odpowiedź

GRZYBOBRANIA

Starcie Kibiców przed meczem!

Starcie Kibiców przed meczem! Kibice Dynamo vs Kibice Besiktas! Dynamo wygrał 6 do zera. Kibice z Ukrainy spalili flagę Turcji. Przed meczem była lekka bijatyka, podczas meczu...

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij