UPDATE #1 Legia – Górnik – Będzie publiczność!

Z ostatniej chwili! Wojewoda nie zdecydował o zamknięciu stadionu Legii Warszawa na mecz z Górnikiem Zabrze! Jednym z warunków dopuszczenia do imprezy z udziałem publiczności było to, że wszystkie mecze w rundzie jesiennej na Łazienkowskiej będą miały status imprez o podwyższonym ryzyku.

Krótko i na temat!

Na podstawie istniejących przepisów – wojewoda może zamknąć żyletę, może zamknąć wszystkich i wszystko, na taki czas, jaki uzna za stosowne!

Na podstawie istniejących przepisów – wojewoda troszczy się na nasze bezpieczeństwo!

Nie wygra się z istniejącym przepisami i decyzjami podejmowanymi na ich podstawie!

Trzeba znieść podstawę, czyli ustawę o bezpieczeństwie imprez masowych oraz samo pojęcie „impreza masowa”.

Żeby to zrobić – trzeba zrozumieć kilka spraw.

Państwo i jego organy władzy lokalnej i samorządowej – nie muszą troszczyć się o bezpieczeństwo obywateli!

Jedyne, czego obywatel powinien oczekiwać od państwa to: szybka i skuteczna policja, wkraczająca po fakcie przestępstwa czy wykroczenia, zamiast stosowania „profilaktyki”, czyli właśnie barierek, legitymowania, konwojowania i tym podobne. Szybka i precyzyjna prokuratura, oraz naprawdę niezależne sądy, a raczej Niezależni Sędziowie!

Aż tyle i tylko tyle – oczekujemy od Państwa!

Natomiast rozważanie kwestii, czy przejścia ewakuacyjne, ciągi komunikacyjne – są lub nie są „bezpieczne” – prowadzi wprost do zakazu wycieczek na Giewont.

Każdy obywatel ma samemu dbać o bezpieczeństwo swoje i swoich dzieci i państwu wara od tego!

Jak ktoś idzie z dzieckiem oglądać „wybuchy” czy to z okazji noworocznej zabawy, czy z okazji meczu – sam ocenia ryzyko i sam powinien ponosić odpowiedzialność!

Wiemy, że ludziom wychowanym w „opiekuńczym reżymie” trudno nawet myśleć o takiej „wolności”, ale… Warto!

Jeśli nadal będziemy trwać w „opiekuńczym” systemie to grozi nam to, że wojewoda wyda zakaz słodzenia kawy i herbaty. Przecież jest to zjawisko „masowe” i niebezpieczne dla zdrowia!

Udostępnij!

Dodaj komentarz