Kupa! Wielka kupa na chodniku! - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Artykuly Kupa! Wielka kupa na chodniku!

Niedziela, 15 września 2013. Jak donosi nam „Reporter Miejsky” na ulicy Konwiktorskiej, po lewej stronie (idąc w stronę Wisły), pomiędzy przystankami autobusowymi „Konwiktorska 01” a „Konwiktorska 02” leży kupa. Kupa leżała od godziny 17.53, kiedy to nasz reporter przechodził tamtędy (prawdopodobnie na mecz Polonia – Amator). Kiedy natomiast przechodził tamtędy powtórnie (prawdopodobnie wracając z meczu, w którym Polonia wygrała z Amatorem 1:0) – kupa leżała nadal.
Wielkość kupy to: długość całości kupy – około 150 cm, szerokość – około 90 cm, wysokość w najwyższym miejscu około 4 cm.

20130915383

Nasz „Reporter Miejsky” nie ma koncepcji, co do pochodzenia kupy. Inni nasi korespondenci – wiążą obecność kupy z obecnością w tej okolicy – koni. Znajomy weterynarz stwierdził (na podstawie zdjęć i opisania zapachu), że jest to kupa wykonana przez konia. Pobraliśmy próbki w celu wykonania badań DNA twórcy inkryminowanej kupy. Są jeszcze pewne wątpliwości – czy jest to dzieło jednego konia, czy też kilku.

Niektórzy z ekspertów, powołanej Komisji pod nazwą: „Kupa” twierdzą, że można powiązać obecność koni na Konwiktorskiej z obecnością jeźdźców…

detl

Kierując się obowiązkiem obywatelskim – będziemy tę sprawę badać, a na razie poinformujemy Straż Miejską, Policję, służby weterynaryjne, SANEPID, „Zielonych”, Polski Związek Jeździecki” oraz stowarzyszenie „Nie bij konia przed zmierzchem”.

Poinformujemy też władze miasta i prokuraturę. Jesteśmy bowiem zdania, że kupa leżąca na ulicy, po której chodzą dzieci, kobiety w ciąży oraz ludzie starsi – stanowi realne zagrożenie bakteriologiczne.

O dalszym przebiegu śledztwa będziemy informować.

Autor
Uprawiał wiele dyscyplin, od jazdy figurowej na lodzie w czasach przedszkolnych, przez hokej (Legia Warszawa), zapasy klasyczne (Legia Warszawa), do żeglarstwa (Baza Mrągowo). W 1990 zaczął wydawać własny miesięcznik „PAKER” o sportach sylwetkowych i siłowych. Następnie był redaktorem naczelnym w kilku miesięcznikach o podobnej tematyce. Od początków, czyli od 2002 roku, związany z polskim MMA. Pisał w walkach w klatkach, kiedy inni krytykowali to na potęgę. Autor kilku książek o historii polskiego sportu oraz o piłce nożnej.
3 replies to this post
  1. Analizując zdjęcia stwierdzam iż na dwóch zdjęciach występuje dwa razy ta sama kupa z różnych ujęć.

Zostaw odpowiedź

GRZYBOBRANIA

Starcie Kibiców przed meczem!

Starcie Kibiców przed meczem! Kibice Dynamo vs Kibice Besiktas! Dynamo wygrał 6 do zera. Kibice z Ukrainy spalili flagę Turcji. Przed meczem była lekka bijatyka, podczas meczu...

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij