Czy są jakieś dobre wiadomości? - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Artykuly Czy są jakieś dobre wiadomości?

Szermierz, reprezentant Polski jest ciężko chory i nie ma pieniędzy na leczenie, które może odbyć się tylko zagranicą. Brak pieniędzy i apel do wszystkich, w tym do ministerstwa sportu o pomoc. Zawodniczki short track, zbierają pieniądze na to, żeby godnie reprezentować Polskę na zimowych igrzyskach olimpijskich.

Polski sąd wymierza grzywnę – reprezentantowi Polski [!], który nie stawił się na rozprawę, bo… reprezentował Polskę.

Panie Pośle, Panie Janie Tomaszewski, któryś zatrzymał Anglię!

Proszę zebrać wszystkich posłów i senatorów – sportowców i zadać pytanie, który wariant wybierają:

A – Likwidujemy polski sport?

B – Prywatyzujemy?

C – Ratujemy?

D – Jakoś to będzie?

Naprawdę dość już mydlenia oczu!

Jeśli nie możemy być krajem, którego sportowe osiągnięcia oddają choćby jego wielkość – to po co mamy się męczyć?

Jeśli zaś – ratujemy – to naprawdę wystarczy na razie zabrać budżet ministerstwu kultury i dziedzictwa narodowego, ministerstwu spraw zagranicznych, polskiemu instytutowi filmowemu, instytutowi pamięci narodowej – z tej mąki i tak nie będzie chleba!

Autor
Uprawiał wiele dyscyplin, od jazdy figurowej na lodzie w czasach przedszkolnych, przez hokej (Legia Warszawa), zapasy klasyczne (Legia Warszawa), do żeglarstwa (Baza Mrągowo). W 1990 zaczął wydawać własny miesięcznik „PAKER” o sportach sylwetkowych i siłowych. Następnie był redaktorem naczelnym w kilku miesięcznikach o podobnej tematyce. Od początków, czyli od 2002 roku, związany z polskim MMA. Pisał w walkach w klatkach, kiedy inni krytykowali to na potęgę. Autor kilku książek o historii polskiego sportu oraz o piłce nożnej.