Przestępstwo na Narodowym!

Kto się podpisze? Naszym zdaniem – każdy Polak powinien przyłączyć się do tego zawiadomienia. Zawiadomienia – nie o „możliwości popełnienia przestępstwa”, a o przestępstwie, które na pewno popełniono! Widać to szczególnie teraz, wczesną jesienią. Widać, jak nasze narodowe barwy zamieniają się w brudne plamy o nieokreślonych kolorach. Te prostokąty, którymi otoczony jest Stadion Narodowy w Warszawie – po prostu się brudzą, co można było przewidzieć.

Dlatego przyłączcie się poprzez „polubienie” tego postu dodanie komentarza, do zawiadomienia, które Kibole.pl składają do prokuratury. Dajcie nam poparcie, nawet anonimowe.

Wiemy, że są osoby którym się Stadion Narodowy podoba. Nie dajcie się jednak zwieść „potędze” budowli i „rozmachowi”. To maszkara, która na dodatek hańbi na swej fasadzie narodowe barwy!

Czy wyobrażacie sobie Poczet Sztandarowy Kompanii Honorowej Wojska Polskiego ze sztandarem w takich kolorach, jakie teraz prezentują ściany Basenu Narodowego?

Dlatego nie ma co dłużej czekać!

Warszawa, 11 września 2013

Od: Kibole.pl

Do: Prokuratury

Zawiadomienie o przestępstwie.

Panie Prokuratorze!

Stadion Narodowy w Warszawie, konkretnie jego elewacja, kojarzyć się miał z barwami biało-czerwonymi, a w efekcie z flagą narodową Polski. Proporcje zastosowanych modułów wykończeniowych ścian zewnętrznych, też przypominają prostokąt flagi polskiej. Niestety – są notorycznie brudne i w efekcie wyglądają, jak flaga biało-czerwona, wytarzana w błocie.

Uważamy, że projektant mógł przewidzieć taki efekt. Podobnie, jak osoby które rozstrzygały konkurs na projekt. Sądzimy, że było w tych gremiach choć kilka osób, które z racji zwykłego praktycznego doświadczenia – powinny wyobrazić sobie: „jak to będzie wyglądać, kiedy spadnie brudny śnieg”.

Zaprojektowanie, a następnie zezwolenie na realizację tego projektu – nosi znamiona przestępstwa polegającego na świadomym znieważeniu symboli państwa i narodu polskiego.

Wnosimy zatem o wszczęcie postępowania mającego na celu ukaranie winnych.

Wnosimy również o pilną rozbiórkę tej budowli, lub oddanie fasady pod artystyczną opiekę kibiców.

Z poważaniem

Kibole.pl 

Udostępnij!

Dodaj komentarz