Podpowiadamy Pani Rzecznik!

Pani Rzecznik Ministerstwa Sportu i Turystyki martwi się. Martwi się już od długiego czasu, nie sypia po nocach i może też niedojada. Na pewno martwi się też Pani Ministra Mucha. A właściwie – najpierw martwi się Pani Ministra, a potem Pani Rzecznik Katarzyna Kochaniak. Pani Katarzyna publikuje na swoim profilu takie oto wyznanie:

Kilka nieprzespanych nocy. 14 miesięcy pracy. 16 kongresów sportu powszechnego. Setki rozmów z dziećmi, nauczycielami, ludźmi sportu, ekspertami. Paręset tysięcy potencjalnych odbiorców. 22 miliony zaplanowane na przyszły rok. I jeden cel: sprawić, by polskie dzieci częściej się ruszały!

Pani Katarzyno! Szesnaście [?] Kongresów? Sportu powszechnego? Nieprzespane noce? Przecież wzory są pod ręką! Na naszym zdjęciu wycinki z EXPRESSU. Rok 1972, zima. Proszę spojrzeć.

Hejjja

54 drużyny walczą w Agrykoli

O Puchar EXPRESSU

W środę odbyło się losowanie dalszych grup naszego turnieju hokejowego młodzieży – „Gramy o krążek”. Ostatecznie w turnieju uczestniczą 54 drużyny w tym 15 reprezentacji szkół średnich, 20 podstawowych, 14 – młodszych i 5 starszych drużyn „dzikich”. Najmłodsi hokeiści od wtorku już walczą na lodowisku w Agrykoli. W środę niezwykle zacięte spotkanie rozegrały szkoła numer 215 z Pragi Południe z szkołą 30 z ulicy Kawęczyńskiej. Po dogrywce zwyciężyła „215” 3:2. Na dobrą sprawę obydwa zespoły powinny awansować do drugiej rundy – same hokejowe talenty! W pozostałych meczach szkoła 220 z ulicy Marchlewskiego pokonała szkołę 17 z ulicy Zwycięzców 3:1, a szkoła 221 z ulicy Ogrodowej – szkołę 122 z ulicy Niskiej 7:2.

Lista zdobywców bramek też publikowana. Pamiętam, jak zasuwałem do kiosku, żeby „zamówić” gazetę, żeby zobaczyć swoje nazwisko, żeby się chwalić kumplom. 54 drużyny grały na porządnym naturalnym lodowisku w Agrykoli. A trenowały na lodowiskach szkolnych, które w każdej prawie szkole utrzymywał wąsaty, lub/i kulawy „Pan Woźny”. Znacznie więcej dzieciaków i młodzieży brało udział w turnieju o „Złotą Piłkę”.

Pani Rzecznik!

Proszę podpowiedzieć Pani Ministrze, że nie warto wydawać kasy na kongresy. Trzeba, żeby do władzy wrócił Edward Gierek, bo to on wtedy rządził Polską, żeby wrócił wąsaty lub/i kulawy „Pan Woźny” i będzie dobrze!

A! Zapomniałem! Oni już nie żyją! To, chociaż niech Pani pojedzie na grób Edwarda Gierka i złoży tam kwiaty. Może Pierwszy Sekretarz coś Pani podpowie…

Jeszcze jedno do Pani Rzecznik. Czepiamy się Pani konkretnie, ale to nic osobistego. Po prostu trafiła Pani na złe czasy. Pozdrawiamy!

A! Jeszcze jedno. Żyje jeszcze ktoś z drużyny liceum 44? Nazywała się „Heja!”

„Rudy” – odezwij się! Pamiętasz jak w…y tym z mechanicznego?

Udostępnij!

Dodaj komentarz