W Gdyni trwają XXV Mistrzostwa Świata w Armwrestlingu. - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Artykuly W Gdyni trwają XXV Mistrzostwa Świata w Armwrestlingu.

Jeśli chcecie poczuć na żywo emocje tej dyscypliny sporu – dostępna jest znakomita relacja w sieci. Wchodzimy na stronę i mamy obraz z kilkunastu kamer z doskonałym komentarzem.

Walki na mistrzostwach trwają cztery dni. Pierwszego walczą juniorzy do lat 18, mastersi, oraz zawodnicy niepełnosprawni – podzieleni na kategorie wagowe. Oczywiście jest też podział ze względu na płeć:-) Walki dnia pierwszego toczą się na lewą rękę. Następnie w drugim dniu, w tych samych kategoriach – na prawą rękę. Są zawodnicy, którzy walczą na obie ręce, oraz tacy, którzy walczą tylko na jedną rękę.
Dni trzeci i czwarty to rywalizacja seniorek, seniorów oraz juniorek i juniorów starszych (do 21 lat) w swoich kategoriach wagowych.
W sumie Gdynia gości 1200 sportowców, a łącznie z trenerami i sędziami około 1500 gości. Polska wystawiła prawie stuosobową drużynę.
Walki odbywają w gdyńskiej hali sportowo widowiskowej.
W tej chwili na bieżąco można śledzić walki eliminacyjne, a od 17.30 pojedynki finałowe.
Relacja tutaj:

Autor
Uprawiał wiele dyscyplin, od jazdy figurowej na lodzie w czasach przedszkolnych, przez hokej (Legia Warszawa), zapasy klasyczne (Legia Warszawa), do żeglarstwa (Baza Mrągowo). W 1990 zaczął wydawać własny miesięcznik „PAKER” o sportach sylwetkowych i siłowych. Następnie był redaktorem naczelnym w kilku miesięcznikach o podobnej tematyce. Od początków, czyli od 2002 roku, związany z polskim MMA. Pisał w walkach w klatkach, kiedy inni krytykowali to na potęgę. Autor kilku książek o historii polskiego sportu oraz o piłce nożnej.

Zostaw odpowiedź

GRZYBOBRANIA

Starcie Kibiców przed meczem!

Starcie Kibiców przed meczem! Kibice Dynamo vs Kibice Besiktas! Dynamo wygrał 6 do zera. Kibice z Ukrainy spalili flagę Turcji. Przed meczem była lekka bijatyka, podczas meczu...

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij