Wolne media dla kibiców! - kibole.pl
KibolePLlogo
Home Artykuly Wolne media dla kibiców!

Dawno temu, kiedy jeszcze Polska była Polską Rzeczypospolitą Ludową (w skrócie PRL, porucznik Borewicz, kartki na cukier, wódka od trzynastej i te sprawy) – walczyłem z tak zwaną „komuną”. Bez zbytniego napięcia, ale jakoś walczyłem. Między innymi o wolność prasy. Tak wtedy mówiono, bo nie było jeszcze słowa „media”. Wolność mogła dotyczyć tylko prasy drukowanej (kilka dzienników, tygodników i miesięczników) radia, które miało trzy programy, oraz telewizji z dwoma programami. Trudno to sobie wam na pewno wyobrazić, ale nie było jeszcze internetu, portali społecznościowych, nie mówiąc już o telefonach komórkowych. W takich to okolicznościach rozgrywał się bój o wolność mediów, zwany też „walką o wolność słowa”. Słowo „słowo” – warto wspomnieć, albowiem „wolność” dotyczyła też wolności zgromadzeń i wystąpień na tych zgromadzeniach. Z racji tego, że w latach osiemdziesiątych zaczynałem już być intelektualistą – spośród wszystkich postulatów Solidarności, najbardziej leżała mi na sercu wolność właśnie słowa, wolność wypowiedzi publicznej.
Gdybym wtedy wiedział, jak ta wywalczona wolność będzie wyglądała – wstąpił bym do ZOMO lub ORMO i n…ł swoich kolegów i wszystkich zwolenników wolności owej.
Teraz, w Polsce nie ma wolności słowa! A, ściślej mówiąc – nie ma wolności w oficjalnych mediach!
Dlatego wiele stowarzyszeń kibiców nie chce się kontaktować z nikim.
To bardzo źle!
Zapraszamy wszystkie stowarzyszenia kibiców do publikowania swoich treści, artykułów, informacji, relacji, zdjęć i wywiadów na naszej stronie. Kontakt jest prosty, adres w zakładce kontakt.
Nie będziemy Waszych wypowiedzi zmieniać, interpretować, nie będziemy nimi manipulować. Można napisać i zamieścić wszystko. Mamy w d…p przepisy i jedynym kryterium dla oceny: publikować, czy nie – będzie zwykła przyzwoitość.

Zostaw odpowiedź

GRZYBOBRANIA

Starcie Kibiców przed meczem!

Starcie Kibiców przed meczem! Kibice Dynamo vs Kibice Besiktas! Dynamo wygrał 6 do zera. Kibice z Ukrainy spalili flagę Turcji. Przed meczem była lekka bijatyka, podczas meczu...

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij