Zdrada, zdrada, po trzykroć zdrada!

Zdrada, zdrada, po trzykroć zdrada! Zdrada naszego rządu! Zdrada naszej (obcej?) opozycji! Zdrada władz Warszawy (co najmniej dziwi), zdrada każdego polityka, który to widział i nie zrobił nic!

Zdrada Instytutu Pamięci Narodowej!

Zdrada prezydenta Andrzeja Dudy!

Oni wszyscy razem powinni stanąć przed sądem (pytanie – jakim?) i ponieść konsekwencje – jedni – swojego projektu, drudzy – swojego zaniechania.

Na placu Kaczyńskiego (ups!) Piłsudskiego w Warszawie postawiono obrzydliwą i od nowości brudną, parszywą makietę dwóch obesranych budynków gospodarczych. Dwie obory, z płaskimi dachami. Dwa prostopadłościany, brudne, ciemne, bezwładnie dorzeźbione „ciosami” prostackiej kielni bo zbyt są one brutalne na dłuto (nawet w rękach chama).

Na tych ścianach, na tym brudnym gównie – powieszono, przyklejono, przybito jakieś karteczki z jakimiś napisami.

Zdrada, zdrada, po trzykroć zdrada!

Całość wygląda jak fragment dekoracji do… filmu o życiu czarnoskórych przestępców z USA. Koszmar! Wycieczki polskie i zagraniczne tam podchodzą i… czytają, że to…

Wystawa!

Wystawa urządzona przez IPN – kurwa jego mać! – Przez Instytut Pamięci Narodowej! Instytut, w którym przecież jest wielu zacnych ludzi!

Jak można tak bardzo upaść na głowę, żeby takie tymczasowe gówno pokazywać ludziom, Polakom i cudzoziemcom. Jak można te przypadkowe kształty i „kolory” nazwać projektem? Wystawą?

Zrobienie i pokazanie czegoś takiego poniża Polskę w oczach Polaków i obcych!

Zgoda na wystawienie czegoś takiego – świadczy o jakimś wewnętrznym upodleniu duszy. Jak mógł prezydent, uczestniczący w otwarciu nie zaprotestować przeciw tej ohydzie?

Obejrzyjcie te zdjęcia… porównajcie…

Miejsce, które świadczy o dumie Narodu i miejsce, które świadczy o jego samoupodleniu lub w najlepszym razie samoograniczaniu.

Na zdjęciu „dumnym” Kurhan Mamaja (ros. Мамаев курган) lub wzgórze 102 – najwyższy punkt Wołgogradu, nekropolia i miejsce pamięci radzieckich żołnierzy poległych w bitwie stalingradzkiej.

Hańba, zdrada, parszywstwo!

Instytut Pamięci Narodowej przygotował wystawę „Ściany totalitaryzmów. Polska 1939–1945” (Between the Walls. Poland under totalitarian regimes 1939–1945) w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Ekspozycję narodowym patronatem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Ma ona formę instalacji inspirowanej ścianami z filmu „Niezwyciężeni” – animowanej produkcji IPN docenionej na świecie za nieszablonowe podejście do polskiej historii.

Na szczęście to obrzydlistwo jest tymczasowe…

Udostępnij!

Dodaj komentarz