A tymczasem w Kazachstanie... Część druga! - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Artykuly A tymczasem w Kazachstanie… Część druga!

Nieprzespane noce w ministerstwie. Pani Niezmordowana Rzecznik, Równie Niezmordowanej Ministry Muchy znów odzywa się na swoim profilu na fb. Tym razem nie wspomina o nieprzespanych nocach. Tym razem, w krótkich zdaniach ogłasza, że Ministra Joanna Mucha… szuka! Jak by tu zwiększyć frekwencję. Przeczytajcie sami, bo streszczenie nie odda barwnego, acz powściągliwego stylu Pani Rzecznik.

Nowoczesna lekcja wf – jak to zrobić, jak zwiększyć frekwencję na lekcji wf-u czy jak dbać o sportowe talenty to pytania, na które ma odpowiedzieć akcja: „WF z klasą”. 4 września 2013 r. o godz. 13.00 w Szkole Podstawowej nr 53 im. Mariusza Zaruskiego przy ul. Ruckiej 6 w Warszawie Joanna Mucha, Minister Sportu i Turystyki wraz z wybitnymi sportowcami, m.in. Mają Włoszczowską, Otylią Jędrzejczak, Anitą Włodarczyk, Grzegorzem Sudołem czy Michałem Kościuszko zainauguruje akcję „WF z klasą”. Podczas spotkania z uczniami klasy trzeciej nasi olimpijczycy podzielą się swoimi wspomnieniami z lekcji wf oraz wezmą udział w rywalizacji na torze przeszkód. Od godz. 14.30 w siedzibie Agory przy ul. Czerskiej 8/10 odbędzie się debata pt. WF z klasą oraz dyskusja: Jakiego wf-u chcemy i potrzebujemy, w której jedną z panelistek będzie Minister Sportu i Turystki.

Serdecznie Państwa zapraszam.

Z poważaniem,

Katarzyna Kochaniak

Rzecznik Prasowy

Ministerstwo Sportu i Turystyki

 

Ulica Czerska dawniej nazywała się Gnojna i to o niej śpiewał Bard Starej Warszawy Stanisław Grzesiuk. Szło tak:

Nieprzespanej nocy znojnej, jeszcze mam na ustach ślad,

u Grubego Joska, na ulicy Gnojnej (obecnie Czerska)

zebrał się ferajny kwiat!,

Bez jedzenia i bez spania,

Byleby byłoby co pić,

Kiedy Antek na harmonii zaiwania,

Trzeba tańczyć, trzeba żyć.

 

             Panie i Panowie „paneliści” (biorę to w cudzysłów, bo nie wiem, czy to nie jest obelga). Wy – dyskutujecie, a tymczasem w Kazachstanie zajmują się sportem dzieci i młodzieży już od dawna. I mają w tym znacznie większe osiągnięcia od nas (od was). Zaproście mnie na ten wasz panel – powiem co trza robić. Już w latach 1960-1978 wiedział to mój Świętej Pamięci Nauczyciel wychowania fizycznego, notabene w szkole nieopodal waszej meliny.

Takich ludzi szukać trza!

Ale jesteśta za krótkie na to!

Sorry, już blisko koniec zabawy polskim sportem dla Pani M.

Autor
Uprawiał wiele dyscyplin, od jazdy figurowej na lodzie w czasach przedszkolnych, przez hokej (Legia Warszawa), zapasy klasyczne (Legia Warszawa), do żeglarstwa (Baza Mrągowo). W 1990 zaczął wydawać własny miesięcznik „PAKER” o sportach sylwetkowych i siłowych. Następnie był redaktorem naczelnym w kilku miesięcznikach o podobnej tematyce. Od początków, czyli od 2002 roku, związany z polskim MMA. Pisał w walkach w klatkach, kiedy inni krytykowali to na potęgę. Autor kilku książek o historii polskiego sportu oraz o piłce nożnej.