A tymczasem w Kazachstanie… Część druga!

Nieprzespane noce w ministerstwie. Pani Niezmordowana Rzecznik, Równie Niezmordowanej Ministry Muchy znów odzywa się na swoim profilu na fb. Tym razem nie wspomina o nieprzespanych nocach. Tym razem, w krótkich zdaniach ogłasza, że Ministra Joanna Mucha… szuka! Jak by tu zwiększyć frekwencję. Przeczytajcie sami, bo streszczenie nie odda barwnego, acz powściągliwego stylu Pani Rzecznik.

Nowoczesna lekcja wf – jak to zrobić, jak zwiększyć frekwencję na lekcji wf-u czy jak dbać o sportowe talenty to pytania, na które ma odpowiedzieć akcja: „WF z klasą”. 4 września 2013 r. o godz. 13.00 w Szkole Podstawowej nr 53 im. Mariusza Zaruskiego przy ul. Ruckiej 6 w Warszawie Joanna Mucha, Minister Sportu i Turystyki wraz z wybitnymi sportowcami, m.in. Mają Włoszczowską, Otylią Jędrzejczak, Anitą Włodarczyk, Grzegorzem Sudołem czy Michałem Kościuszko zainauguruje akcję „WF z klasą”. Podczas spotkania z uczniami klasy trzeciej nasi olimpijczycy podzielą się swoimi wspomnieniami z lekcji wf oraz wezmą udział w rywalizacji na torze przeszkód. Od godz. 14.30 w siedzibie Agory przy ul. Czerskiej 8/10 odbędzie się debata pt. WF z klasą oraz dyskusja: Jakiego wf-u chcemy i potrzebujemy, w której jedną z panelistek będzie Minister Sportu i Turystki.

Serdecznie Państwa zapraszam.

Z poważaniem,

Katarzyna Kochaniak

Rzecznik Prasowy

Ministerstwo Sportu i Turystyki

 

Ulica Czerska dawniej nazywała się Gnojna i to o niej śpiewał Bard Starej Warszawy Stanisław Grzesiuk. Szło tak:

Nieprzespanej nocy znojnej, jeszcze mam na ustach ślad,

u Grubego Joska, na ulicy Gnojnej (obecnie Czerska)

zebrał się ferajny kwiat!,

Bez jedzenia i bez spania,

Byleby byłoby co pić,

Kiedy Antek na harmonii zaiwania,

Trzeba tańczyć, trzeba żyć.

 

             Panie i Panowie „paneliści” (biorę to w cudzysłów, bo nie wiem, czy to nie jest obelga). Wy – dyskutujecie, a tymczasem w Kazachstanie zajmują się sportem dzieci i młodzieży już od dawna. I mają w tym znacznie większe osiągnięcia od nas (od was). Zaproście mnie na ten wasz panel – powiem co trza robić. Już w latach 1960-1978 wiedział to mój Świętej Pamięci Nauczyciel wychowania fizycznego, notabene w szkole nieopodal waszej meliny.

Takich ludzi szukać trza!

Ale jesteśta za krótkie na to!

Sorry, już blisko koniec zabawy polskim sportem dla Pani M.

Udostępnij!

Dodaj komentarz