Dumny wałach w chorzowskiej policji!

Nasza nieszczęsna policja ma swoje służby prasowe, które starannie dbają o jej „wizerunek”. Między innymi inspirują media do przychylnego pisania o policjantach. Między innymi podsuwają młodym, naiwnym dziennikarzom tematy, które dotyczą nie tylko spraw drastycznych, ale też takich neutralnych „ciekawostek”.

Taką właśnie ciekawostkę łyknął i skwapliwie wykorzystał jakiś koleś z Super Ekspressu. Dał tytuł:

Ten koń to bicz na kiboli

Po czym radośnie opisał konia bez jaj, który pracuje w chorzowskiej policji. Całość opatrzył zdjęciami starego, smutnego konia i uśmiechniętego, młodego policjanta.

Cytuję wybrane fragmenty pasjonującego artykułu, żebyście – chorzowscy Kibole – jak spotkacie tego konia – poprosili go o autograf.

Dumny wałach w chorzowskiej policji!

„Nazywa się Bunondol, ma 22 lata i jest prawdziwym postrachem wszystkich zadymiarzy. Bunondol to prawdziwa gwiazda chorzowskiej policji konnej. Widział już wiele w czasie 18-letniej służby i z niejednych opałów wyszedł z poniesionym łbem. Weteran szykuje się właśnie do ligowego sezonu, który wkrótce rozpocznie się w Chorzowie. Drżyjcie kibole, Bunondol ciągle jest w topowej formie!”

Profesor bez jaj!

„Nie boi się ognia, petard, czy rac. Kiedy trzeba uspokoić rozwydrzony tłum Bunondol poradzi sobie znakomicie. Trudno w to uwierzyć, ale ten kasztanowy wałach jest w szeregach konnej policji od 2000 roku. – To taki nasz profesor. Ma dobry wpływ na młode konie. Daje im dobry przykład. On stoi pewnie i bez strachu w najróżniejszych sytuacjach. Wtedy młodsze konie patrzą na jego zachowanie i także trzymają szereg. Bo konie to zwierzęta stadne. Jest najbardziej pewny i nigdy mnie nie zawiódł”

Jestem ciekawy dlaczego organizacje dewiantów, ekologów i wegetarian, i lewacka hołota nie protestuje głośno przeciwko wykorzystywaniu koni i psów do parszywej i ryzykownej pracy w policji!
Jestem też ciekaw, dlaczego obrońcy praw człowieka nie protestują przeciwko napadaniu na ludzi konno i szczuciu ich rozsierdzonymi psami!

Dumny wałach w chorzowskiej policji!

Jedyne, co w tym fajne to dobór imienia dla tego konia bez jajek. Bunondol bowiem to lek… przewicbólowy…

Udostępnij!

Dodaj komentarz