Sędzia Gersdorf na urlopie!

Co mnie obchodzi ten jakiś sąd najbardziej wysoki, trybunał jakiś tam, rada sądownicza? Nic nas nie obchodzi! Każdy sposób mianowania sędziów, przydzielania im spraw, karania, zwalniania, odsyłania na emeryturę, będzie gówno warty.

Nasze prawo jest – w całej swojej całości – gówno warte!

W takich warunkach, przy takich przepisach, wszystko co się wiąże z egzekwowaniem i „wykonywaniem” prawa będzie do dupy.
Z tego gównianego prawa i równie gównianego posługiwania się nim wynika patologiczne rozumienie prawa w całym społeczeństwie. Z patologicznego rozumienia wynika patologiczna interpretacja wydarzeń, w których prawo jest stosowane.
Dla przykładu przytoczę niedawną sprawę jakiegoś Obywatela, który chciał sobie zrobić selfie z misiami w warszawskim ZOO. Tak się zabrał do tego, że wpadł do zagrody misiów, a raczej niedźwiedzic i to starych. Jedna z nich ugryzła go profilaktycznie, facet wpadł do wody i – ku zdziwieniu gawiedzi – zaczął pływać krytą żabką! Niedźwiedzicom nie chciało się za nim skoczyć do wody i facet został uratowany.

I tutaj dochodzimy do paranoi!

Zamiast radować się głośno i hucznie, że taki numer udało się gościowi odpierdolić i zachować życie, zamiast pić na umór z radości – policja zabrała go do wytrzeźwiałki i pewno postawi mu zarzuty.
Pytam się – jakie?
Pytam się – za co?

Za co będzie odpowiadał ten wesoły facet? Przecież on nikogo, na nic nie naraził!

Ten przypadek, ta kozacka przygoda wesołego kolesia zabierze policji ze dwie godziny, kolejno zabierze czas prokuratorowi, kolejno wysokiemu sądowi. Jeśli ten koleś ma dobrego adwokata to może się długo bronić. Może na przykład oskarżyć warszawskie ZOO o złe zabezpieczenie wybiegu dla misiów! Bo przecież nie może być tak, że – nawet po pijaku – dorosły człowiek może tam wpaść! Moim zdaniem to doskonały pomysł, aby ten pan zaatakował z kontry i żądał od zoologu potężnego odszkodowania, bo: barierka była za słaba, woda za zimna, niedźwiedzie zbyt agresywne!

Obudźmy się Obywatele!

Sędzia Gersdorf na urlopie!

Chciałbym, żeby wróciła pilnie, zerknęła na doniesienia z ZOO i powiedziała: „Idźcie w pizdu z takimi duperelami!”
Jeśli tak zrobi – pójdę z białą różą bronić wolności sądów!

Udostępnij!

Dodaj komentarz