Zawisza Bydgoszcz wraca do Bydgoszczy!

Zawisza Bydgoszcz wraca do Bydgoszczy!

Cytujemy za portalkujawski.pl

Zawisza wraca do Bydgoszczy!

Stowarzyszenie Piłkarskie ,,Zawisza” nadal jest członkiem Cywilno-Wojskowego Związku Sportowego – orzekł dziś (5 lipca) Sąd Apelacyjny w Gdańsku – sensacyjną wiadomość podał portalkujawski.pl. Oznacza to, że Stowarzyszenie jako członek ma prawo do korzystania z infrastruktury sportowej przy ulicy Gdańskiej 163.

Zawisza wraca do Bydgoszczy!

Decyzja Sądu Apelacyjnego odwraca sytuację wokół Zawiszy wręcz do góry nogami. Nie tylko bowiem otwiera Stowarzyszeniu Piłkarskiemu drogę do powrotu na ulicę Gdańską, ale też wskazuje, iż drużyny piłkarskie SP Zawisza miały prawo korzystać z tej infrastruktury przez ostatnie lata, choć im to uniemożliwiano. Zważywszy, że dla Stowarzyszenia utrzymanie działalności sportowej wiązało się z koniecznością ponoszenia kosztów wynajmu innych obiektów, otwiera to również dla tego klubu drogę ubiegania się o odszkodowanie od CWZS Zawisza.

Zawisza wraca do Bydgoszczy!

Jak udało nam się ustalić CWZS nie był wstanie udowodnić przed Sądem Apelacyjnym, iż wystąpiły przesłanki mogące doprowadzić do wykluczenia SP Zawisza ze Związku. Warto przypomnieć, że był to okres sporu SP z Radosławem Osuchem. Wyrok jest prawomocny i zaczyna obowiązywać od dzisiaj.

Udostępnij!

Dodaj komentarz