Jagiellonia nie chce Legii!

A konkretnie to władze Jagiellonii nie chcą kibiców Legii Warszawa! Ale jak? Ale, co? Sposób znaleźli taki, że to się w przysłowiowej pale nie mieści, jak mawiał pewien dzielnicowy.

Zbliża się mecz Jagiellonia Białystok – Legia Warszawa. Kibice szykują się, ale…

Ale właśnie zobaczyłem na stronie Nieznani Sprawcy taki komunikat.

Cytuję dosłownie, a komentarze zostawiam dla Was.

Jagiellonia nie chce Legii!

Drodzy Kibice!

Ma miejsce sytuacja całkowicie bez precedensu, ewenement w skali światowej!

Klub Jagiellonia Białystok przysłał dziś do Warszawy pismo w sprawie nadchodzącego meczu z Legią w którym informuje, że kibice Legii mają zakaz wnoszenia na tym wyjeździe… barw swojego klubu! Zakaz obejmuje „jakiekolwiek symbole klubowe” czyli np. koszulkę z herbem, szalik, flagi na płot czy elementy oprawy meczowej.

Kibice w każdym zakątku świata, od początku istnienia piłki nożnej, chodzą na mecze w barwach klubowych i dla nikogo nie stanowi to problemu. Dla nikogo…z wyjątkiem klubu z Białegostoku.

Warto też przypomnieć, że kibice Legii Warszawa nie mają na ten mecz żadnego zakazu wyjazdowego.

Oczywiste jest, że to kolejny abstrakcyjny w swej treści pretekst do niewypuszczenia nas na stadion w Białymstoku, ponieważ jasne jest, że warszawscy kibice nie mogą przystać na tego typu absurdalne obostrzenia.

Jest to kolejna próba pozbawienia nas możliwości obejrzenia meczu w Białymstoku, podobnie jak poprzednim razem, kiedy to wyjazd zakończyliśmy na stadionowym parkingu, gdy ochrona zażądała… przecięcia naszych flag na pół.

Nie żądamy niczego specjalnego oprócz możliwości oglądania meczu naszej drużyny, tak jak to ma miejsce na całym świecie.

Stąd uważamy, że tego typu naciągane i bezsensowne żądania pod naszym adresem są skandaliczne i niedopuszczalne.

Udostępnij!

Dodaj komentarz