Zakaz stadionowy wersja rodzinna!

Cała rodzina z zakazem stadionowym! Czy to jedyny przypadek w Polsce? A może na całym świecie? Ewa jeździ na wyjazdowe mecze Legii Warszawa. Jej córka Magda była twarzą protestów kibiców Legii przeciwko ITI i rządowi PO.

Zakaz stadionowy wersja rodzinna!

Zakaz stadionowy, jakim była ukarana Ewa Smalcerz, należał do najbardziej kuriozalnych. – To było wtedy, kiedy naszego Piotra Staruchowicza ściągano z gniazda. Panowie ochroniarze psikali takim pomarańczowym gazem. Dlatego siłą rzeczy przesunęłam się tam, gdzie gaz nie docierał. Zakraplałam też oczy chłopakom, co tym gazem dostali dosyć mocno.

I za to dostałam zakaz stadionowy – wspomina Ewa Smalcerz. Powodem zakazu miało być… opuszczenie krzesełka stadionowego i zajęcie niewłaściwego miejsca.

Córka Ewy Smalcerz Magda, jak pisano „blondynka z dwoma fakultetami” (iberystyka i resocjalizacja) stała się znana kibicom w całej Polsce, gdy była twarzą antyrządowych protestów z 2011 r. i wystąpiła w filmie „Kibol”. Była oskarżona za słynną Akcję Widelec z 2008 r. Po ośmiu latach została uniewinniona. Dziś Skarb Państwa wypłaca za tę bezprawną policyjną akcję setki tysięcy złotych odszkodowań.

Udostępnij!

Dodaj komentarz