Macierewicz – fajny gość!

Antoni Macierewicz – WYWIAD Z CHULIGANEM! Wśród lewactwa nie ma chyba bardziej znienawidzonej postaci, niż Antoni Macierewicz. Ten ich szef – Lubnauer i ten z przerostem szczęki Zandberg na pewno straszą dzieci Macierewiczem. Jeśli mają dzieci🙂

Nie ma w Polsce polityków, poza Macierewiczem i Jarosławem Kaczyńskim, których powszechnie obowiązujący wizerunek tak bardzo by się różnił od prawdziwego. Na szczęście Piotr Lisiewicz zaprosił Macierewicza do swojego „Wywiadu z chuliganem”. Poznajcie Macierewicza! To naprawdę fajny, odważny i mądry facet. Czemu Pan Prezydent RP Andrzej Duda odwołał go z funkcji ministra obrony narodowej?

Macierewicz – fajny gość!

Ma siedemdziesiąt lat. Urodził się w Warszawie. Z ogólnika wywalili go już w 1965 z powodów politycznych, jednak udało mu się zrobić maturę i w innym LO. Tamże od 1966 należał do 1. Warszawskiej Drużyny Harcerskiej im. Romualda Traugutta „Czarna Jedynka” przy warszawskim liceum im. Tadeusza Reytana w niej instruktorem harcerskim, przez kilka lat drużynowym. W 1969 współorganizował Gromadę Włóczęgów – krąg starszoharcerski.

Gdyby nie on i ta drużyna, nie byłoby z czego odbudowywać polskiego harcerstwa. Potem już regularnie działał w opozycji i ponosił konsekwencje tego działania.

Wśród lewactwa nie ma chyba bardziej znienawidzonej postaci, niż Antoni Macierewicz.

Gdy pełnił funkcję ministra spraw wewnętrznych 1991–1992 – ogłosił tzw. listę Macierewicza, zawierającą nazwiska znanych polityków (m.in. ówczesnego prezydenta Lecha Wałęsy i marszałka Sejmu, prezesa jego własnej partii, Wiesława Chrzanowskiego), zarejestrowanych przez Służbę Bezpieczeństwa PRL jako jej tajni współpracownicy.

21 lipca 2006 został mianowany na stanowisko wiceministra obrony narodowej w rządzie Jarosława Kaczyńskiego, jako likwidator Wojskowych Służb Informacyjnych, weryfikator kadr, a także pełnomocnik ds. tworzenia służby kontrwywiadu wojskowego. Pełnił tę funkcję do 4 października 2006.

Od listopada 2016 pełnił funkcję ministra Obrony Narodowej.

Udostępnij!

Dodaj komentarz