Kraków – wojna z kibicami! Będzie „selekcja”!

Klub Cracovia wprowadził „selekcję” kibiców! Na mecze wiosennej rundy będą mogli wejść – tylko i wyłącznie – posiadacze karnetów i kart kibica.

To jest mniej więcej tak, jakby do knajpy przy dworcu mogli wejść tylko ci, co już tam byli, zjedli, zostawili swoje dane osobowe!

Kraków – wojna z kibicami!

To jest na pewno ograniczeniepraw konsumenta! Sytuacja, w której nikt, absolutnie NIKT nie może podjąć spontanicznej decyzji, że pójdzie na mecz! Nasza konstytucja mówi, że Obywatelom Rzeczpospolitej Polski przysługuje prawo „równego dostępu” do dóbr kultury a sport też się do tego zalicza.

Art. 6. Upowszechnianie dostępu do kultury

1. Rzeczpospolita Polska stwarza warunki upowszechniania i równego dostępu do dóbr kultury, będącej źródłem tożsamości narodu polskiego, jego trwania i rozwoju.

Art. 8. Konstytucja jako ustawa najwyższa

1. Konstytucja jest najwyższym prawem Rzeczypospolitej Polskiej.

Wyobraźcie sobie wyścig kolarski na przykład Tour de Pologne. Jadą kolarze przez Kraków. Ludzie chcą patrzeć! Zatrzymują się turyści, a tu nagle! Bęc! Okazuje się, że Czesiek Lang pozwala oglądać wyścig tylko mieszkańcom zameldowanym przy danej ulicy!
Zdziwko, co nie? (Sorry Czesław, to tylko przykład🙂

Być może zarząd klubu obroni swoje głupie działania, wyciągając jakieś „małe” przepisy, jakieś drobiazgi, regulaminy, twierdząc, że to dla „bezpieczeństwa”. Być może nikt nie zakwestionuje tych działań.

Ale obciach jest!

Nie można bowiem – dla doraźnego bezpieczeństwa – łamać zasad zdrowego rozsądku! Nie mówiąc już o konstytucji.

Udostępnij!

Dodaj komentarz