Siadaj „Kulson”! Policja trenuje! Popatrzcie na ten policyjny film.
KibolePLlogo
Home Kibicowskie sprawy Siadaj „Kulson”! Policja trenuje!

Poradnik dla Kiboli

Teraz już każdy „sukces” policji będzie się kojarzył ze słynnym:

„Siadaj Kulson!”

i Marszem Niepodległości 2017.

Ale nie jest wesoło!

Popatrzcie na ten policyjny film. Trenują!

Trenują wjazd armatką wodną na Stadion Śląski, trenują – strzelanie do kibiców z broni gładkolufowej.

Czy tak „wytrenowani” znów kogoś zabiją?

Celują w górę, w trybuny! Nie wiedzą dokładnie w kogo trafi gumowa kula.

Jedno, co umieją to ładnie opisywać swoje „manewry” na stronie policja.pl

Śląscy policjanci przeprowadzili ćwiczenia symulacyjne na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Wzięli w nich udział mundurowi z katowickiego oddziału prewencji oraz nieetatowego oddziału prewencji, złożonego z policjantów z jednostek terenowych naszego garnizonu, a także policyjne konie i jeźdźcy z Częstochowy i Chorzowa.

Głównym celem ćwiczeń było doskonalenie działań mundurowych w przywracaniu porządku publicznego podczas meczów piłkarskich. Symulacja obejmowała dwa scenariusze zagrożeń.
Dzisiaj na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbyły się ćwiczenia symulacyjne policjantów z oddziałów prewencji oraz zespołów policji konnej. W działaniach uczestniczyli policjanci z Zespołów Konnych z Chorzowa i Częstochowy, Kompania Prewencji, Kompania Wzmocnienia oraz Zespół Medyczny z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach, a także Kompania Nieetatowego Oddziału Prewencji Policji.

Głównym celem tego rodzaju ćwiczeń jest doskonalenie działań mundurowych w przywracaniu naruszonego porządku publicznego podczas meczów piłkarskich, spowodowanego głównie przez agresywnych pseudokibiców. Ćwiczenia mają za zadanie poprawę koordynacji działań pododdziałów, przećwiczenie różnych wariantów operacyjnych i wypracowanie synchronizacji pomiędzy policjantami na co dzień pełniącymi służbę w różnych jednostkach.
Ćwiczenia symulacyjne pododdziałów zwartych przeprowadzone zostały przy wsparciu środków technicznych stosowanych przez policję – armatki wodnej, bezpośrednio przed stadionem, w wewnętrznych trasach przemieszczania się kibiców, między sektorami oraz bezpośrednio w sektorach.
Ćwiczenia obserwowali przedstawiciele kierownictwa śląskiej policji, władz rządowych i samorządowych województwa, a także prezes Stadionu Śląskiego, który na potrzeby ćwiczeń udostępnił obiekt, za co składamy serdeczne podziękowania. Na stadionie pojawiło się również liczne grono przedstawicieli mediów.