Ranny kibic GKS wraca do zdrowia! Mężczyzna wybudził się ze śpiączki
KibolePLlogo
Home Kibicowskie sprawy Ciężko ranny kibic GKS wraca do zdrowia!

ranny kibic GKS wraca do zdrowia!

Pamiętacie? 30 września, osiedle Witosa w Katowicach? Trzydziestoletni mężczyzna szedł na zbiórkę kibiców GieKSy i został napadnięty. Zadano mu wiele ciosów nożem… pobito kijami.

Jak podają lokalne media – mężczyzna wybudził się ze śpiączki i nie ma już zagrożenia dla jego życia.

Należałoby raczej dać tytuł, że wraca do życia. Jak dalej… pewno powrót do zdrowia będzie długi. Oby się wszystko udało!

Policja podejrzewa o ten napad – kibiców „innej drużyny”. Uważają, że był to „zaplanowany atak”.

Nikomu jeszcze nie postawiono zarzutów!

We wtorek postępowanie przejęli oficerowie z wydziału do walki z przestępczością pseudokibiców komendy wojewódzkiej. To specjalna jednostka śląskiej policji wyspecjalizowana w infiltrowaniu środowisk kibolskich.

Dla dobra postępowania policjanci nie ujawniają czy ranny 30-latek złożył zeznania i czy są one przydatne w ustaleniu sprawców.

Co było przedtem?

Ranny mężczyzna został pod koniec sierpnia zatrzymany przez policję pod zarzutem pobicia Klaudiusza S., prezesa Klubu Piłki Ręcznej Ruch Chorzów, a zarazem miejskiego radnego klubu Porozumienie dla Chorzowa – Platforma Obywatelska.

Lokalne media snują podejrzenia:

>>Klaudiusz S. w połowie sierpnia został zaatakowany w jednym z klubów przy ul. Mielęckiego w Katowicach. Kiedy tam wszedł, został rozpoznany jako działacz chorzowskiego klubu i zaatakowany. Zdaniem prokuratury sprawcą był właśnie 30-latek. Kilka godzin przed jego sierpniowym zatrzymaniem w Katowicach spłonęło używane przez niego i warte ponad 200 tys. zł porsche cayenne.<<