Policyjna akcja przeciwko fotoreporterowi! Pamiętacie jak policjanci
KibolePLlogo
Home Polityka Policyjna akcja przeciwko fotoreporterowi!

Wrocławska policja zabiła

Ajem wery sorry! Ajem wery sorry, ale to będzie materiał oparty na artykule zamieszczonym w gazecie wyborczej. Bardzo przepraszam!

Pamiętacie jak policjanci przebrali się za fotoreporterów [kamizelki FOTO] podczas meczu w Chorzowie? Czerwiec 2017 mecz Ruch Chorzów – Górnik Łęczna?

Autor artykułu – fotoreporter – sugeruje, że to co go spotkało mogło być „zemstą” za nagłośnienie tej akcji przez gazetę wyborczą.

W każdym razie 14 września było tak, jak pisze Grzegorz Celejewski:

>14 września przed meczem Ruch Chorzów z GKS Tychy zostałem zatrzymany przez policję na 24 godziny. Powód? Nie chciałem, by kontrola mojego sprzętu fotograficznego odbyła się na asfaltowym parkingu, jak wskazali pracownicy ochrony. To sprzęt wart 50-60 tys. zł, więc chciałem mieć pewność, że nie ulegnie uszkodzeniu.<<

Po 25 godzinach sąd orzekł, że zatrzymanie było bezzasadne.

Dalej dziennikarz podsumowuje:

>Podsumowując: w ciągu 25 godzin zajmowało się mną 17 policjantów. Należy odliczyć tych z Izby Zatrzymań, ponieważ w tym czasie nie byłem jedynym zatrzymanym. Odejmujemy siedmiu policjantów (od nr. 6 do 12). Pozostała dziesiątka zajmowała się tym, czym – co oznajmił sędzia – mogła zająć się JEDNA osoba w kilkanaście minut.<<

Tyle cytatów, jakie wnioski?

Po pierwsze – dobrze tak dziadowi z wyborczej, że się trochę przestraszył!

Po drugie – polska policja jest bardzo niedobra, nerwowa i źle zorganizowana.