Kibic Legii dostał zakaz!

Kibic Legii dostał zakaz lub najprawdopodobniej dostanie. Zakaz wejścia na stadion Legii od – UWAGA! – kibiców Legii!

Więc było tak! Po tej słynnej oprawie, jeden z kibiców poinformował na swoim profilu, że nie podobała mu się oprawa o Powstaniu Warszawskim.

Na to otrzymał takie odpowiedzi:

>>Chyba niebawem przestaniesz na Legię chodzić; Jak nie kochasz Polski, to nikt tu nikogo nie trzyma na siłę<<

No i dobra!

Czy przestanie, czy nie przestanie – mało ważne.

Zastanówmy się nad jego argumentami, bo to jest ważne!

Wspomniany kibic pisze tak:

>>Stadion to nie polityka. Mam mieszane uczucia, czy takie oprawy powinny być na imprezach sportowych. Co byście powiedzieli, jak w Izraelu na oprawie meczowej uwieczniliby Polaków palących stodołę w Jedwabnem? Ten obrazek jeszcze bardziej ma uzmysłowić obywatelowi Polakowi, że Niemcy to zły naród i trzeba go nienawidzić Impreza sportowa to sport, a nie miejsce na takie drastyczne płótna. Chodzę na Legię od 90 r. i naoglądałem się tych wspaniałych Polskich patriotów<<

Pozwolę sobie z szanownym kibicem polemizować.

Po pierwsze primo: Polityka jest wszędzie! I bardzo dobrze! Weźmy na przykład słynny rosyjski Chór Aleksandrowa [którego artyści pierwszego składu zginęli w tragicznej katastrofie lotniczej niedawno]. Ten chór śpiewał zajebiście i zajebiste utwory. Ale w Polsce protestowano i odwoływano jego występy, bo uosabiał sowiecką dominację i sowieckie zbrodnie na Polakach.

Po drugie primo: Gdyby żydzi pokazali obrazek z Polakami „palącymi stodołę w Jedwabnem” – to chuj z tym! Gówno nas obchodzi, co o tak zwanej „zbrodni w Jedwabnem” sądzą w Izraelu!

Po trzecie primo i ultimo! Pisze Pan, że „Ten obrazek jeszcze bardziej ma uzmysłowić obywatelowi Polakowi, że Niemcy to zły naród i trzeba go nienawidzićTak! O to chodzi! Ten obrazek ma Niemcom uświadomić, że Polacy to „zły” naród, który – po pierwsze – pamięta, a po drugie nie pozwoli pokazywać światu bzdur, typu „polskie obozy koncentracyjne”.

No i tyle…

Jak mówią w Warszawie – każden ma prawo do swoich poglądów!

Udostępnij!

2 comments

Dodaj komentarz