Kibole odwołali policjanta! Brawo!

Kibole już skutecznie zastępują rząd w promocji Polskiej polityki historycznej na świecie. Teraz trzeba im podziękować za monitorowanie i testowanie pracy polskiej policji.

Polska policja dała dupy podczas tak zwanej ustawki na A1 – i to właśnie kibole sprawdzili sprawność tej formacji.

Zadanie „rozdzielenia” dwóch „zwaśnionych” grup kibiców okazało się dla policji za trudne.

Kibole odwołali policjanta!

Więc wywalono ze stanowiska jakiegoś tam zastępcę czy kogoś. Nieważne. Ważne, że zauważono w komendzie głównej, że takie „logistyczne” zadanie na kilka autobusów – przekracza możliwości pojmowania dowódców naszej policji.

A to już jakiś promyk nadziei, bo przecież oni muszą być gotowi na to, że na terenie Polski spotkają się jakieś inne dwie „zwaśnione” grupy. Grupy o wiele lepiej zorganizowane i uzbrojone, niż Kibole!

Na przykład Indianie i Eskimosi:-)

Reasumując!

Brawo Kibole!

Oczywiście ten ich najważniejszy policjant ani słowem nie wspomniał, że jeden z kibiców dostał gumową kulą w szyję i był naprawdę w poważnym stanie!

z profilu Sektor prawa

Oświadczenie

Wobec oświadczenia KWP w Łodzi, informuję, iż moi Mocodawcy, zarówno Stowarzyszenie Klub Sympatyków Górnika Zabrze oraz pan Łukasz i jego najbliższa rodzina, wiadomość o odwołaniu ze stanowiska insp. Dariusza Walichnowskiego – Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi do spraw prewencji przyjęli z swego rodzaju satysfakcją.

Oczywistym jest, że fakt ten nie cofnie czasu i nie zmieni przebiegu zdarzeń, ale zdecydowane zwróci uwagę na błędy, które niewątpliwie zostały popełnione przy zabezpieczaniu trasy przejazdu kibiców (co potwierdza ogłoszona dzisiaj decyzja). Nie może być tak, że każdorazowo przy zdarzeniach z udziałem kibiców to właśnie kibice obarczani są całkowitą winą za zaistniałe sytuacje.

Mój Mocodawca, pan Łukasz, podejmuje czynności zmierzające do wyjaśnienia okoliczności zdarzenia, które miało miejsce w dniu 5 sierpnia 2017 roku na autostradzie A1 MOP Krzyżanów, w szczególności ustalenie czy doszło do przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy policji, którzy użyli, zdaniem mojego Mocodawcy, nieadekwatnego środka przymusu bezpośredniego, jakim jest użycie broni.

W związku z informacją zawartą w komunikacie KWP w Łodzi jakoby policja spotkała się z agresją ze strony chuliganów to nie znajduje ona odzwierciedlenia w toczących się postępowaniach, tj. nie przedstawiono mojemu Mocodawcy zarzutu czynnej napaści na funkcjonariuszy policji.

Moi Mocodawcy wyrażają także ubolewanie, że w przekazach medialnych rozpowszechniania jest informacja jakoby, faktycznie postrzelony przez policję, kibic Górnika Zabrze został zraniony nożem w trakcie bójki czy też, że jego obrażenia określić można mianem „lekkich”. Pan Łukasz w dniu 5 sierpnia 2017 roku został Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym, w stanie wówczas określanym jako ciężki, przetransportowany do szpitala, gdzie w znieczuleniu ogólnym przeszedł operację usunięcia gumowego pocisku z jamy postrzałowej szyi po stronie prawej.

W skutek postrzelenia zostało uszkodzone jedno z naczyń tętniczych, a siłą pocisku krtań oraz tchawica zostały przesunięte w lewo. W chwili obecnej lekarz dyżurujący określa Jego stan jako stabilny, zadowalający. Pan Łukasz z dużym prawdopodobieństwem zostanie jeszcze w tym tygodniu wypisany ze szpitala, a rozpoczęte leczenie kontynuować będzie w domu.

Udostępnij!

Dodaj komentarz