Sztuki Walki – nowe wydanie! - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Artykuly Sztuki Walki – nowe wydanie!

A w nim między innymi: „Boruta wie, co mówi!” – Paweł Ziółkowski, czarny pas bjj, prekursor tej sztuki walki w Polsce, główny trener Akademia Sarmatia – mówi o różnych odmianach bjj, przepisach w mma, łokciach w wolnej walce.

Wojciech Gorzelańczyk: Czy Mariusz Pudzianowski zasługuje na wysokie zarobki, za to jaką rolę odegrał dla popularyzcaji polskiego MMA?

Paweł Ziółkowski: Jaką rolę? Popularność MMA w Polsce jest tak jak na całym świecie pokłosiem popularności w centrum współczesnej cywilizacji, czyli w USA.

Wojciech Gorzelańczyk: A Burneika, Najman?

Wyłazi wielki typ i leje mniejszego. A jakie przesłanie niesie promowanie jako fajterów mięśniaków bez umiejętności? Takie, że nie potrzebujesz treningu, tylko rozmiarów. Siłka i koks. To jest przesłanie dla młodych?

Całość wywiadu tutaj.

Autor
Uprawiał wiele dyscyplin, od jazdy figurowej na lodzie w czasach przedszkolnych, przez hokej (Legia Warszawa), zapasy klasyczne (Legia Warszawa), do żeglarstwa (Baza Mrągowo). W 1990 zaczął wydawać własny miesięcznik „PAKER” o sportach sylwetkowych i siłowych. Następnie był redaktorem naczelnym w kilku miesięcznikach o podobnej tematyce. Od początków, czyli od 2002 roku, związany z polskim MMA. Pisał w walkach w klatkach, kiedy inni krytykowali to na potęgę. Autor kilku książek o historii polskiego sportu oraz o piłce nożnej.

Zostaw odpowiedź

GRZYBOBRANIA

Starcie Kibiców przed meczem!

Starcie Kibiców przed meczem! Kibice Dynamo vs Kibice Besiktas! Dynamo wygrał 6 do zera. Kibice z Ukrainy spalili flagę Turcji. Przed meczem była lekka bijatyka, podczas meczu...

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij