AKTUALIZACJA: Paweł Ciastek prosto z Okinawy - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Artykuly AKTUALIZACJA: Paweł Ciastek prosto z Okinawy

Koniec wakacji, koniec obozów treningowych, czas porządkować zdjęcia i filmy. Dziś prezentujemy film, który zrealizował nasz dobry znajomy – Paweł Ciastek. W tym roku po raz kolejny odwiedził wyspę i brał udział w zajęciach z najlepszymi z całego świata. Paweł ma stopień mistrzowski 5 dan w karate Shorin-Ryu oraz 2 dan w Karate Shotokan. Wśród jego nauczycieli są między innymi: sensei Katsuya Miyahira 10 dan, sensei Kenyu Chinen 9 dan, sensei Kenneth Funakoshi 9 dan, sensei Masakazu Takahashi 8 dan, sensei Aleksander Staniszew 8 dan, sensei Andrzej Krygier 4 dan.

Shorin-Ryu jest oficjalnie uprawiane w Polsce od 1981 roku. Wprowadził go do naszego kraju sensei Aleksander Staniszew.

Zdaniem Kibole.pl – to naprawdę „działa”!

Okres, największej popularności karate w Polsce przeminął, przynajmniej na razie. Wiele osób nawet nie chce słyszeć o innej dyscyplinie, niż Mieszane Sztuki Walki. Jednak, przypomnijmy zdanie z jednego z artykułów, opublikowanych kilka lat temu, przed kolejną Konfrontacją Sztuk Walki. Brzmiał on: „Wszyscyśmy z karate…” Bo, tak naprawdę niewielu jest w Polsce trenerów MMA, którzy nie zaczynaliby właśnie od tej sztuki walki.

A najlepszy sposób, żeby przekonać się, jak to „działa” – stanąć tuż obok maty, patrzeć i słuchać.

[youtube id=”WfnjIyuKSC8″]

Więcej na:

http://karate-okinawa.pl/index.php?page=Main

AKTUALIZACJA:

Jeszcze jeden film, na którym przez chwilę widać autora:

[youtube id=”icaulbzIduQ&feature=c4-overview”]

 

 

Autor
Uprawiał wiele dyscyplin, od jazdy figurowej na lodzie w czasach przedszkolnych, przez hokej (Legia Warszawa), zapasy klasyczne (Legia Warszawa), do żeglarstwa (Baza Mrągowo). W 1990 zaczął wydawać własny miesięcznik „PAKER” o sportach sylwetkowych i siłowych. Następnie był redaktorem naczelnym w kilku miesięcznikach o podobnej tematyce. Od początków, czyli od 2002 roku, związany z polskim MMA. Pisał w walkach w klatkach, kiedy inni krytykowali to na potęgę. Autor kilku książek o historii polskiego sportu oraz o piłce nożnej.