AKTUALIZACJA: Paweł Ciastek prosto z Okinawy - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Artykuly AKTUALIZACJA: Paweł Ciastek prosto z Okinawy

Koniec wakacji, koniec obozów treningowych, czas porządkować zdjęcia i filmy. Dziś prezentujemy film, który zrealizował nasz dobry znajomy – Paweł Ciastek. W tym roku po raz kolejny odwiedził wyspę i brał udział w zajęciach z najlepszymi z całego świata. Paweł ma stopień mistrzowski 5 dan w karate Shorin-Ryu oraz 2 dan w Karate Shotokan. Wśród jego nauczycieli są między innymi: sensei Katsuya Miyahira 10 dan, sensei Kenyu Chinen 9 dan, sensei Kenneth Funakoshi 9 dan, sensei Masakazu Takahashi 8 dan, sensei Aleksander Staniszew 8 dan, sensei Andrzej Krygier 4 dan.

Shorin-Ryu jest oficjalnie uprawiane w Polsce od 1981 roku. Wprowadził go do naszego kraju sensei Aleksander Staniszew.

Zdaniem Kibole.pl – to naprawdę „działa”!

Okres, największej popularności karate w Polsce przeminął, przynajmniej na razie. Wiele osób nawet nie chce słyszeć o innej dyscyplinie, niż Mieszane Sztuki Walki. Jednak, przypomnijmy zdanie z jednego z artykułów, opublikowanych kilka lat temu, przed kolejną Konfrontacją Sztuk Walki. Brzmiał on: „Wszyscyśmy z karate…” Bo, tak naprawdę niewielu jest w Polsce trenerów MMA, którzy nie zaczynaliby właśnie od tej sztuki walki.

A najlepszy sposób, żeby przekonać się, jak to „działa” – stanąć tuż obok maty, patrzeć i słuchać.

[youtube id=”WfnjIyuKSC8″]

Więcej na:

http://karate-okinawa.pl/index.php?page=Main

AKTUALIZACJA:

Jeszcze jeden film, na którym przez chwilę widać autora:

[youtube id=”icaulbzIduQ&feature=c4-overview”]

 

 

Autor
Uprawiał wiele dyscyplin, od jazdy figurowej na lodzie w czasach przedszkolnych, przez hokej (Legia Warszawa), zapasy klasyczne (Legia Warszawa), do żeglarstwa (Baza Mrągowo). W 1990 zaczął wydawać własny miesięcznik „PAKER” o sportach sylwetkowych i siłowych. Następnie był redaktorem naczelnym w kilku miesięcznikach o podobnej tematyce. Od początków, czyli od 2002 roku, związany z polskim MMA. Pisał w walkach w klatkach, kiedy inni krytykowali to na potęgę. Autor kilku książek o historii polskiego sportu oraz o piłce nożnej.

Zostaw odpowiedź

GRZYBOBRANIA

Starcie Kibiców przed meczem!

Starcie Kibiców przed meczem! Kibice Dynamo vs Kibice Besiktas! Dynamo wygrał 6 do zera. Kibice z Ukrainy spalili flagę Turcji. Przed meczem była lekka bijatyka, podczas meczu...

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij