„Dialog o Wyklętych” – Leszek Żebrowski

Spotkaliśmy się w Międzylesiu i wysłuchaliśmy w ponad sto osób wykładu Leszka Żebrowskiego. Poniżej link do 7. odcinka, a pozostałe znajdziecie na naszym YouTube. Ale ten odcinek, kiedy pojawiły się pytania od słuchaczy – polecam szczególnie.

Posłuchajcie – jak i co mów jedna z obecnych tam osób.

Niby wszystko jest już w porządku… Są oficjalne obchody. Świętujemy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Już wszystko wiemy i o nich, i o ich walce. Znamy losy poszczególnych organizacji i ugrupowań. Znamy losy pojedynczych Bohaterów…

Oddajemy im hołd, pamiętamy. Spotykamy tych, którzy są z nami. Modlimy się na grobach tych, których już nie ma wśród nas.

Ale walka trwa!

Ataki na Żołnierzy Wyklętych nasilają się. Atakowani są nieżyjący już Bohaterowie. Atakowani są ludzie, którym zawdzięczamy większość naszej wiedzy o okresie powojennym. Nasz przyjaciel, Leszek Żebrowski – ten sam, który na Jasnej Górze opowiadał o Armii Krajowej i Narodowych Siłach Zbrojnych – jest wyzywany w necie i lewackich mediach. Żebrowski się nie przestraszy. On cały czas „robi swoje”.

Jednak jest to bardzo trudna walka o świadomość Polaków.

Zapraszamy do obejrzenia wszystkich odcinków na naszym kanale!

28 lutego 2017 – Kawiarnia Kino „Pałac” Międzylesie – Wawerski Wieczór Historyczny

Leszek Żebrowski „Żołnierze Wyklęci – fakty i mity”

Zapraszamy na relację z wykładu Leszka Żebrowskiego. W przededniu Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbyło się spotkanie z Leszkiem Żebrowskim. Wykład dotyczył historii Żołnierzy Wyklętych. Nasz Gość mówił o historii poszczególnych formacji [Armia Krajowa, Narodowe Siły Zbrojne] oraz o losach poszczególnych Żołnierzy.

Na spotkanie przyszło ponad sto osób, w większość znających już Pana Leszka Żebrowskiego i jego publikacje książkowe.

Ponieważ pamięć Żołnierzy Wyklętych jest nadal jeszcze narażona na ataki ze strony różnych dziwacznych postaci polskiej polityki – Leszek Żebrowski odniósł się do ostatnich wypowiedzi na ten temat.

Nie da się ukryć, że zaproszenie Leszka Żebrowskiego spotkało się z bardzo wrogim odzewem – przynajmniej na profilu Kawiarni.

Podczas spotkania, gdy był czas na pytania publiczności – pojawiła się tylko jedna osoba, która zarzucała naszemu prelegentowi – postawę rewanżystowską [cokolwiek by to miało znaczyć].

Jeden z „dialogów” w 7 odcinku wykładu. Polecamy!

Udostępnij!

Dodaj komentarz