Media w Sewilli o pobiciu Polaków…

Przed meczem – nie pisały wcale! Natomiast po meczu – owszem! Większość tytułów, które przejrzeliśmy – była w takim oto stylu: „Zatrzymano pięciu kiboli z Polski podczas meczu z Sevilla FC w Europa LIgue.”
Oto kilka fragmentów z hiszpańskiej prasy:
Policja zatrzymała wczoraj pięciu obywateli RP, kiboli Śląska Wrocław, zespołu, który w ubiegły czwartek walczył z Sewilla FC w meczu turnieju Europa League. Zarzucono im zakłócenie porządku publicznego i atak funkcjonariusza na służbie. Wszyscy zatrzymani mają już na swoim koncie inne zarzuty w krajach, w których grała ich drużyna.

sewill
Inny dziennik zarzuca Polakom pobicie czterech policjantów.
Przed rozpoczęciem meczu, zaraz po przybyciu do Sewilli, mniej więcej o 5.30 po południu, grupa fanów Śląska Wrocław zmierzyła się w wielkiej bijatyce z ultrasami z Sewilla FC na ulicy Adriana. Konieczna była interwencja jednostki Interwencji Policyjnej. Po identyfikacji obywateli Polski, agenci przejęli różnego rodzaju obiekty, mogące służyć za broń i spreje. Później, po rozpoczęciu meczu, inni polscy fani rozpoczęli burdę na trybunie, wielokrotnie wykazując nieposłuszeństwo wobec policji, która nakłaniała ich do pozostania na swoich miejscach. „Zaczęli atakować agentów, rzucając w ich kierunku wielkie butelki pełne płynów, kopiąc ich i bijąc, powodując u czterech z nich uraz, w związku, z czym musieli później być zbadani w centrum zdrowia – tłumaczy w komunikacie Dyrekcja Generalna Policji. Przez to właśnie zatrzymano pięciu kibiców, sprawców ataków na władzę i inne czyny zakłócające porządek publiczny. Wszyscy zatrzymani posiadali różne przedmioty, w tym kije, butelki spreju, tylny zderzak; jeden z nich miał przy sobie torebkę z substancjami psychoaktywnymi.
Pozostawiamy to bez komentarza…

Korespondencja z Sewilli – Kibole.pl

Udostępnij!

Dodaj komentarz