Media w Sewilli o pobiciu Polaków... - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Artykuly Media w Sewilli o pobiciu Polaków…

Przed meczem – nie pisały wcale! Natomiast po meczu – owszem! Większość tytułów, które przejrzeliśmy – była w takim oto stylu: „Zatrzymano pięciu kiboli z Polski podczas meczu z Sevilla FC w Europa LIgue.”
Oto kilka fragmentów z hiszpańskiej prasy:
Policja zatrzymała wczoraj pięciu obywateli RP, kiboli Śląska Wrocław, zespołu, który w ubiegły czwartek walczył z Sewilla FC w meczu turnieju Europa League. Zarzucono im zakłócenie porządku publicznego i atak funkcjonariusza na służbie. Wszyscy zatrzymani mają już na swoim koncie inne zarzuty w krajach, w których grała ich drużyna.

sewill
Inny dziennik zarzuca Polakom pobicie czterech policjantów.
Przed rozpoczęciem meczu, zaraz po przybyciu do Sewilli, mniej więcej o 5.30 po południu, grupa fanów Śląska Wrocław zmierzyła się w wielkiej bijatyce z ultrasami z Sewilla FC na ulicy Adriana. Konieczna była interwencja jednostki Interwencji Policyjnej. Po identyfikacji obywateli Polski, agenci przejęli różnego rodzaju obiekty, mogące służyć za broń i spreje. Później, po rozpoczęciu meczu, inni polscy fani rozpoczęli burdę na trybunie, wielokrotnie wykazując nieposłuszeństwo wobec policji, która nakłaniała ich do pozostania na swoich miejscach. „Zaczęli atakować agentów, rzucając w ich kierunku wielkie butelki pełne płynów, kopiąc ich i bijąc, powodując u czterech z nich uraz, w związku, z czym musieli później być zbadani w centrum zdrowia – tłumaczy w komunikacie Dyrekcja Generalna Policji. Przez to właśnie zatrzymano pięciu kibiców, sprawców ataków na władzę i inne czyny zakłócające porządek publiczny. Wszyscy zatrzymani posiadali różne przedmioty, w tym kije, butelki spreju, tylny zderzak; jeden z nich miał przy sobie torebkę z substancjami psychoaktywnymi.
Pozostawiamy to bez komentarza…

Korespondencja z Sewilli – Kibole.pl

Autor
Uprawiał wiele dyscyplin, od jazdy figurowej na lodzie w czasach przedszkolnych, przez hokej (Legia Warszawa), zapasy klasyczne (Legia Warszawa), do żeglarstwa (Baza Mrągowo). W 1990 zaczął wydawać własny miesięcznik „PAKER” o sportach sylwetkowych i siłowych. Następnie był redaktorem naczelnym w kilku miesięcznikach o podobnej tematyce. Od początków, czyli od 2002 roku, związany z polskim MMA. Pisał w walkach w klatkach, kiedy inni krytykowali to na potęgę. Autor kilku książek o historii polskiego sportu oraz o piłce nożnej.

Zostaw odpowiedź

GRZYBOBRANIA

Starcie Kibiców przed meczem!

Starcie Kibiców przed meczem! Kibice Dynamo vs Kibice Besiktas! Dynamo wygrał 6 do zera. Kibice z Ukrainy spalili flagę Turcji. Przed meczem była lekka bijatyka, podczas meczu...

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij