Jerzy Urban vs Kibole! - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Artykuly Jerzy Urban vs Kibole!

Jerzy Urban prezentuje klip pod tytułem: „Kibole, ja was chromolę!” Popatrzcie i posłuchajcie uważnie, zanim zaczniecie pluć! To jest trafna diagnoza i jednocześnie – ostrzeżenie, które były rzecznik rządu PRL kieruje do nas! Urban już nie „robi polityki”, ale genialnie przewiduje. Słowo „rzuciliśmy” nie oznacza, że to on rzucił. Jerzy Urban we właściwy sobie, drastyczny i wulgarny sposób ostrzega kiboli, że to „oni” (czytaj – obecnie rządzący) rzucili ich los na stos!

[youtube id=”ZUJIxbOCbJk”]

Nie zmienia to faktu, że na oczach wielu osób – zbezcześcił godło… Ciekawe, czy władze, które jak psy myśliwskie (przepraszam PSY) węszą w internecie za słowem „kibole” – wpadną na trop i ukarzą szarą eminencję PRL.

Autor
Uprawiał wiele dyscyplin, od jazdy figurowej na lodzie w czasach przedszkolnych, przez hokej (Legia Warszawa), zapasy klasyczne (Legia Warszawa), do żeglarstwa (Baza Mrągowo). W 1990 zaczął wydawać własny miesięcznik „PAKER” o sportach sylwetkowych i siłowych. Następnie był redaktorem naczelnym w kilku miesięcznikach o podobnej tematyce. Od początków, czyli od 2002 roku, związany z polskim MMA. Pisał w walkach w klatkach, kiedy inni krytykowali to na potęgę. Autor kilku książek o historii polskiego sportu oraz o piłce nożnej.