Policja donosi na Derby Trójmiasta, zwane też „Derbami Pomorza”.
KibolePLlogo
Home Kibicowskie sprawy Policja donosi na Derby Trójmiasta!

Policja donosi na Derby

Policja donosi na Derby Trójmiasta, zwane też „Derbami Pomorza”. Mecz Arka Gdynia – Lechia Gdańsk odbył się 30.10 i zakończył wynikiem🙂 oraz stratami materialnymi i moralnymi🙂

Policja donosi, że zabezpieczenie meczu było niedostateczne i składa zawiadomienie do prokuratury. Ponadto – wojewoda chce zamknąć na Arce trybuny gości na trzy mecze. Z Jagą, Legią i Koroną.

No i w zasadzie wszystko jest normalnie, gdyby nie… Polecam artykuł pod tytułem „Arka – Lechia inne spojrzenie”. W tym artykule zacytowałem znaleziony na profilu Specgroup Security Polska długi wpis o meczu Arka Gdynia – Lechia Gdańsk. Tytuł wpisu brzmiał „Witamy w piekle”!

Autor artykułu wysławiał pod niebiosa sprawność oddziałów ochrony podczas meczu.

Mój komentarz był odmienny!

Uważam, że na naszych oczach powstaje swoisty „przemysł stadionowej przemocy”. Na stadion wpuszczani są ludzie z zasłoniętymi twarzami, w „kosmicznych” kombinezonach, uzbrojeni.

Moje pytania są takie:

Czy można w Polsce mieć tego typu „prywatne wojsko” i używać go przeciwko Obywatelom?

Czy pracownicy takich agencji ochrony mają prawo zasłaniać twarze?

Przeczytajcie koniecznie – tutaj – jak bardzo zadowoleni z siebie i swojej pracy byli ochroniarze tej firmy!

Policja donosi na Derby

Tymczasem ocena policji jest całkowicie inna!

„Gdyby podczas meczu nie było żadnej ochrony, to byłby taki sam skutek […] Mamy nagrania, na których widać, jak ochroniarze sprawdzali pobieżnie albo w ogóle nie sprawdzali wchodzących kibiców, została na przykład wniesiona sektorówka, niesiona przez kilku mężczyzn. Nikt nie sprawdził, czy jest w nią coś zawinięte, właściwie można było wnieść wszystko”

– mówią policjanci.

To nie jest kwestia jednego meczu! To jest sprawa, która musi zostać załatwiona! Można się zgodzić na „cieciów”, stróżów, „selekcjonerów”, „bramkarzy”, „stewardów” czy sklepowych detektywów… Jednak uzbrojone i umundurowane formacje do walki z publicznością – to jest gruba przesada!

ochrona

Ponadto! Może zadziałać na odwrót! Bo – skoro facet udający ochroniarza jest aż tak uzbrojony…

Jeszcze jeden cytat z artykułu firmy ochroniarskiej:

„Zapadła decyzja o użyciu, w stosunku do chuliganów środka przymusu bezpośredniego w postaci gazu łzawiącego. Każdego wyeliminowanego przez gaz chuligana zastępował kolejny chuligan.”

Co to znaczy – „zapadła decyzja”? No kura mać! W policji, żeby strzelać – ktoś – dowódca musi wydać rozkaz. Jaki by on nie był ale dowódca ponosi za to odpowiedzialność!

A kto i jaką odpowiedzialność ponosi za gazowanie ludzi na trybunach?

Jeszcze jedno!

Nie chodzi mi o konkretne firmy i szeregowych pracowników. Każdy szuka roboty i nie ma w tym nic złego. Chodzi mi o – s y s t e m p r a w n y – który pozwala na funkcjonowanie takich „prywatnych oddziałów”, szczególnie w kraju, w którym inni obywatele nie mają prawa do posiadania broni.

Foty z profilu agencji i Lechia.net