Policja donosi na Derby Trójmiasta!

Policja donosi na Derby Trójmiasta, zwane też „Derbami Pomorza”. Mecz Arka Gdynia – Lechia Gdańsk odbył się 30.10 i zakończył wynikiem🙂 oraz stratami materialnymi i moralnymi🙂

Policja donosi, że zabezpieczenie meczu było niedostateczne i składa zawiadomienie do prokuratury. Ponadto – wojewoda chce zamknąć na Arce trybuny gości na trzy mecze. Z Jagą, Legią i Koroną.

No i w zasadzie wszystko jest normalnie, gdyby nie… Polecam artykuł pod tytułem „Arka – Lechia inne spojrzenie”. W tym artykule zacytowałem znaleziony na profilu Specgroup Security Polska długi wpis o meczu Arka Gdynia – Lechia Gdańsk. Tytuł wpisu brzmiał „Witamy w piekle”!

Autor artykułu wysławiał pod niebiosa sprawność oddziałów ochrony podczas meczu.

Mój komentarz był odmienny!

Uważam, że na naszych oczach powstaje swoisty „przemysł stadionowej przemocy”. Na stadion wpuszczani są ludzie z zasłoniętymi twarzami, w „kosmicznych” kombinezonach, uzbrojeni.

Moje pytania są takie:

Czy można w Polsce mieć tego typu „prywatne wojsko” i używać go przeciwko Obywatelom?

Czy pracownicy takich agencji ochrony mają prawo zasłaniać twarze?

Przeczytajcie koniecznie – tutaj – jak bardzo zadowoleni z siebie i swojej pracy byli ochroniarze tej firmy!

Policja donosi na Derby

Tymczasem ocena policji jest całkowicie inna!

„Gdyby podczas meczu nie było żadnej ochrony, to byłby taki sam skutek […] Mamy nagrania, na których widać, jak ochroniarze sprawdzali pobieżnie albo w ogóle nie sprawdzali wchodzących kibiców, została na przykład wniesiona sektorówka, niesiona przez kilku mężczyzn. Nikt nie sprawdził, czy jest w nią coś zawinięte, właściwie można było wnieść wszystko”

– mówią policjanci.

To nie jest kwestia jednego meczu! To jest sprawa, która musi zostać załatwiona! Można się zgodzić na „cieciów”, stróżów, „selekcjonerów”, „bramkarzy”, „stewardów” czy sklepowych detektywów… Jednak uzbrojone i umundurowane formacje do walki z publicznością – to jest gruba przesada!

ochrona

Ponadto! Może zadziałać na odwrót! Bo – skoro facet udający ochroniarza jest aż tak uzbrojony…

Jeszcze jeden cytat z artykułu firmy ochroniarskiej:

„Zapadła decyzja o użyciu, w stosunku do chuliganów środka przymusu bezpośredniego w postaci gazu łzawiącego. Każdego wyeliminowanego przez gaz chuligana zastępował kolejny chuligan.”

Co to znaczy – „zapadła decyzja”? No kura mać! W policji, żeby strzelać – ktoś – dowódca musi wydać rozkaz. Jaki by on nie był ale dowódca ponosi za to odpowiedzialność!

A kto i jaką odpowiedzialność ponosi za gazowanie ludzi na trybunach?

Jeszcze jedno!

Nie chodzi mi o konkretne firmy i szeregowych pracowników. Każdy szuka roboty i nie ma w tym nic złego. Chodzi mi o – s y s t e m p r a w n y – który pozwala na funkcjonowanie takich „prywatnych oddziałów”, szczególnie w kraju, w którym inni obywatele nie mają prawa do posiadania broni.

Foty z profilu agencji i Lechia.net

Udostępnij!

Dodaj komentarz