Legia nie chce kibiców?

Legia nie chce kibiców?

Legia nie chce kibiców na meczu z Borussią Dortmund?

Mecz Ligi Mistrzów faza grupowa ma się odbyć 22 listopada 2016. Poprzedni został rozegrany 14.09.2016 i zakończył się wynikiem, którego nie przypomnimy🙂

W tak zwanym „międzyczasie” Legia „wygrała” remisując 3:3 z Realem Madryt. Grano bez kibiców. W sieci natychmiast pojawiły się komentarze, że Prezes Leśnodorski nakazał rozbiórkę trybun i zachęca kibiców do wyrywania krzesełek.

To oczywiście żart🙂

„Mając powyższe na uwadze informujemy, że na mecz Ligi Mistrzów UEFA przeciwko Borussii w Dortmundzie nie będzie zorganizowanego wyjazdu naszych kibiców”

Tak czytamy na legionisci.com

Tymczasem na stronie uefa.org czytamy komunikat z 12 października:

Komisja Odwoławcza UEFA ogłosiła następującą decyzję:

Mecz: UEFA Champions League, Grupa F, Legia Warszawa – Borussia Dortmund (0-6), odbył się w dniu 14 września w Polsce.

Zarzuty przeciwko Legii Warszawa:

– zamieszanie na trybunach – art. 16 (2) Regulaminu Dyscyplinarnego UEFA (DR)

– pirotechnika – art. 16 (2) DR

– rzucanie przedmiotów – art. 16 (2) DR

– Niedostateczna organizacja – art. 16 (1) DR

– Klatki schodowe zablokowane – art. 38 przepisów bezpieczeństwa i zabezpieczenia UEFA

Decyzja Organu Apelacyjnego:

Odwołanie wniesione przez Legia Warszawa został odrzucone. W konsekwencji kontrola UEFA, Etyki i Dyscypliny UEFA potwierdza decyzję.

Kontrola UEFA, Etyki i Dyscypliny (CEDB) nakazał Legia Warszawa rozgrywać kolejny mecz UEFA jako gospodarza klubu bez kibiców. Klub został również ukarany grzywną € 80.000.

Coś tu śmierdzi, czy nie?

Kibice mają kłopot i piszą w komentarzach:

„Spodziewaliśmy się tego ze strony klubu, bo chyba UEFA nigdy nic takiego sama by nie nałożyła. Szkoda naszych rezerwacji hoteli i samolotów ( już zapłaconych ), ale takie jest życie.”

„Masakra hotel jest, transport zapłacony i co teraz ;( ci z Dortmund się bali i coś od siebie do UEFA pisali”

Coś tu śmierdzi…

„A to UEFA może sobie ot tak, ,,zapobiegawczo” zakazywać? Jak za pół roku znów zostaniemy mistrzami, to dadzą nam zapobiegawczy zakaz na eliminacje Ligi Mistrzów, bośmy klubem niegodnym LM? coś mi tu śmierdzi wałkiem…”

Wymysł Leśnodorskiego?

Niech pokaże dowody!

„Właśnie o to chodzi że to jest wymysł Leśnodorskiego a nie że UEFA prowadzi jakieś postępowanie. Kłamiesz Leśny kłamiesz…a jeżeli nie to pokaż skan pisma z UEFA potwierdzające że toczy się jakieś postępowanie, bo jeżeli jest tak jak wyżej Redakcja napisała, że nie wszystkie komunikaty są umieszczane, to nie wierzę w to że władze danego klubu nie zostały o tym poinformowane na piśmie. Dla mnie jet to zwykły wymysł Leśnego”

Może jednak UEFA?

Legia Warszawa poinformowała, że w związku z toczącym się postępowaniem dyscyplinarnym związanym z incydentami przed meczem w Madrycie, Komisja Dyscyplinarna UEFA postanowiła do czasu zakończenia postępowania nałożyć na klub środek zapobiegawczy w postaci zakazu wyjazdu zorganizowanej grupy kibiców na mecze Ligi Mistrzów.

Może jednak…

Część kibiców kupiła bilety przez kanały dystrybucji BVB. Więc – teoretycznie – mogą wejść na stadion.

Jak będzie?

Zobaczymy, ale tak czy siak UEFA jest starą…

Udostępnij!

Dodaj komentarz