Kibole pamiętają!

Kibole pamiętają!

Kibole pamiętają o Bohaterach! W Starym Grodkowie było tak:

Ekipa z Nowej Rudy… 

Gdy przyjechali na miejsce, spytali organizatora imprezy:

– Chcemy koło tych zniczy postawić znicze…

– Dobrze, tam są krzyże, ustawcie je pod nimi.

– Ale tych zniczy jest tysiąc…

Chłop się trochę zdziwił. Pozytywnie. A jak to wyglądało po ustawieniu – widać na zdjęciu.

k1 k2 Kibole pamiętają!

Tyle z FanŚląsk. Dalej z profilu Noworudzcy Patrioci.

Ale wcześniej jeszcze jedno… Bardzo jestem dumny, że mogłem stanąć z Wami obok tego słynnego już transparentu. Jak bardzo słynnego – tutaj o tym piszemy.

W Starym Grodkowie!

Dziś (3 września) w Starym Grodkowie odbyły się uroczystości poświęcone zamordowanym żołnierzom NSZ ze zgrupowania Henryka Flamego ps. „Bartek”. W lesie nieopodal starego, wojskowego lotniska, profesor Krzysztof Szwagrzyk w tym roku odnalazł szczątki 30 Bohaterów, którzy w wyniku ubeckiej prowokacji zostali w bestialski sposób zamordowani poprzez wysadzenie w powietrze.

W kwietniu pomagaliśmy ekipie Krzysztofa Szwagrzyka w poszukiwaniu kości pomordowanych żołnierzy. Na miejscu pracował zespół ekspertów, którym pomagali również wolontariusze, członkowie rodzin żołnierzy i kibice.

W dzisiejszych uroczystościach udział wzięli m.in. członkowie rodzin, harcerze, grupy rekonstrukcyjne, patrioci z Wałbrzycha, Kędzierzyna Koźle, Opola, Wrocławia, Jawora, Nowej Rudy, Narodowcy RP, ONR, ZŻNSZ Podbeskidzie, Klub Gazety Polskiej Opole. Nas reprezentowało tym razem 18 osób. Zabraliśmy ze sobą znicze, z których układaliśmy znak PW i w miejscu, w którym odnaleziono Bohaterów ułożyliśmy biało-czerwoną flagę. Uroczystości odbywały się najpierw na płycie lotniska, a później w miejscu gdzie odnaleziono szczątki Bohaterów.

Cześć i Chwała Bohaterom!

Narodowe Siły Zbrojne!

Udostępnij!

Dodaj komentarz