Wąsy Marszałka - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Artykuly Wąsy Marszałka

Przepraszam, ale pozwolę sobie wyrazić swoją, prywatną, zapalczywą opinię o demonstracji, którą sprawił trener polskich lekkoatletów, 15 sierpnia 2013 w Moskwie, podczas Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce.
Tego dnia, dnia Święta Wojska Polskiego i obchodów Cudu nad Wisłą, trener pojawił się na boisku – w stylizacji „na Marszałka”, z wąsami i charakterystycznej czapce.
Chciał w ten sposób zamanifestować swój patriotyzm.
Zamanifestował!

Trener Michał Krukowski powiedział w wywiadzie dla Eurosport.Onet.pl:
– We wszystkim staram się być perfekcjonistą. Oczywiście najczęściej mi nie wychodzi. Cieszę się jednak, że ten mój patriotyczny akcent został zauważony. Jako młody chłopak nie rozumiałem wielu rzeczy. Czasy jednak się zmieniły. Jako patriocie wiele spraw leży mi na sercu. Niektórzy twierdzą, że robię z siebie idiotę, ale ja dzięki takim zachowaniom przypominam o historii Polski. O tym, jak powinna być ona dla nas ważna. Zresztą, po tym, jak pokazałem się na stadionie w Moskwie, młodzież od razu uaktywniła się w Internecie. Uważam zatem, że to, co robię, jest taką formą edukacji.

Powiem Panu tak: Kiedy Jan Kowalczyk w mundurze Ludowego Wojska Polskiego zdobył w tej samej Moskwie (tylko, że wtedy była ona stolicą Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich), w 1980 roku – złoty medal w konkursie skoków przez przeszkody i radziecka orkiestra grała polski hymn, a Kowalczyk w mundurze salutował – to była dopiero zajebista demonstracja patriotyzmu. Ludzie przed telewizorami – płakali, ja też. I nieważne było, że Polskie Wojsko ma „z przodu” Ludowe!
Osobiście wolałbym, żeby podczas Mistrzostw Świata i dekoracji polskiego zawodnika, na trybunie stał jego trener, oficer, we współczesnym mundurze. Osobiście wolałbym, żeby był to trener klubu Wojska Polskiego, kompetentny, dobrze opłacany, znający języki.

Piotr Szymanowski

Autor
Uprawiał wiele dyscyplin, od jazdy figurowej na lodzie w czasach przedszkolnych, przez hokej (Legia Warszawa), zapasy klasyczne (Legia Warszawa), do żeglarstwa (Baza Mrągowo). W 1990 zaczął wydawać własny miesięcznik „PAKER” o sportach sylwetkowych i siłowych. Następnie był redaktorem naczelnym w kilku miesięcznikach o podobnej tematyce. Od początków, czyli od 2002 roku, związany z polskim MMA. Pisał w walkach w klatkach, kiedy inni krytykowali to na potęgę. Autor kilku książek o historii polskiego sportu oraz o piłce nożnej.

Zostaw odpowiedź

GRZYBOBRANIA

Starcie Kibiców przed meczem!

Starcie Kibiców przed meczem! Kibice Dynamo vs Kibice Besiktas! Dynamo wygrał 6 do zera. Kibice z Ukrainy spalili flagę Turcji. Przed meczem była lekka bijatyka, podczas meczu...

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij