KSW – oświadczenie!

KSW wydało oświadczenie w sprawie „zdarzenia” podczas gali KSW 35.

Oświadczenie w sprawie utworu poprzedzającego wyjście do walki Aziza Karaoglu na 35. gali KSW w dniu 27 maja 2016 roku

Od 12 lat, odkąd zajmujemy się organizacją wydarzeń sportowych poświęconych sztukom walki, wierzymy, że powinny być one oparte na uniwersalnych, pozytywnych i wspólnych dla zawodników, kibiców i osób zaangażowanych w ich promocję wartościach, u podstaw których leży szacunek, wyłącznie sportowa rywalizacja i fair play.

Jako organizacja mająca na celu ciągłe podnoszenie standardów związanych z mieszanymi sztukami walki, kategorycznie odcinamy się od wszelkich negatywnych i dyskryminujących przekazów, które przypisywane są kontrowersyjnej pieśni wyemitowanej na wejście zawodnika Aziza Karaoglu.

Kilkunastoletnie doświadczenie nie ustrzegło nas przed zdarzeniem w skutek którego doszło do emisji kontrowersyjnej pieśni podczas piątkowej gali KSW. To dla nas trudna lekcja z której jako KSW wyciągniemy wnioski chcąc zapobiec podobnym sytuacjom w przyszłości. Jako organizacja o międzynarodowej reputacji podejmiemy natychmiastowe kroki mające na celu wzmocnienie kontroli związanej z monitoringiem treści pod kątem wszelkich przejawów dyskryminacji czy agresji.

Będąc częścią świata sportu otwarcie potępiamy wszelkie przejawy mowy nienawiści i postaw dyskryminujących.

Federacja KSW

Komentarz mój:

Kiedy się robi takie imprezy, jak Konfrontacja Sztuk Walki – może się wydarzyć każdy błąd! Bo, kiedy się „coś” robi – to „coś” może się zepsuć i nie ma w tym nic wielkiego, tylko statystyka!

Pamiętam chyba pierwszą na warszawskim Torwarze edycję KSW, gdy wychodzący do walki zawodnik, idąc wyznaczoną trasą – walnął się w czoło o za nisko zawieszony ekran i o mały figiel nie upadł znokautowany. Tak było. Robiliśmy sobie wtedy śmichy i wydziwialiśmy w „pewnej redakcji” pewnego miesięcznika. To fakt. Ale – wtedy – do głowy nam nie przyszło, że panowie Kawulski i Lewandowski aż tak rozwiną swoją imprezę!

Inaczej być nie mogło! Jest „skucha” i medialne kontrowersje – trzeba coś powiedzieć i bardzo dobrze! Konsekwencji prawnych – raczej nie będzie, choć po sieci krążą już propozycje, sugestie aby pozbawić Mameda Chalidowa polskiego obywatelstwa i nawet wydalić z Polski. Jakieś listy, petycje… Kwestia prawna – odpowiedzialności za publiczne wyemitowanie inkryminowanego utworu – z tym może być kłopot.

Czy tylko KSW?

Jednak, moim zdaniem, za wyemitowanie tego utworu, powinien też przeprosić, lub jakkolwiek skomentować Polsat, który przecież musiał mieć próbę generalną i musiał wiedzieć, jakie utwory będą nadawane! Albo – jeśli nie wiedział – to też powinien zabrać głos i powiedzieć, że nie wiedział.

Drwiny i smród!

Żadne oświadczenie nie zmieni faktu, że po KSW 35 pozostało więcej drwin i smrodu, niż wrażeń sportowych. A szkoda!

Wśród drwiących komentarzy pojawił się jeden opublikowany przez ważną postać polskiego MMA. Brzmiał tak:

„No cóż, przynajmniej jak wchodził Niko Puhakka nie grali „Horst-Wessel-Lied”

Werdykty / wyniki

Werdykt w walce Mameda Chalidow – Aziz Karaoglu wcale nie był „kontrowersyjny”! Kibiców zawiodła kiepska walka Mameda, ale żeby zdobyć pas – trzeba „rozwalić” poprzedniego posiadacza. A tego nie było! Na tyle walk, jakie Mamed stoczył, przez tyle lat – ta faktycznie nie była „efektowna”, „ładna” czy zadziwiająca. No… nie była i tyle!

Pudzian i Różal…

Tu mam kłopot osobisty. Fajnie, że wygrał Marcin Różalski, ale… Szkoda, że przegrał Mariusz Pudzianowski🙂 Po cholerę ze sobą walczyli?

Bijatyka na widowni!

Wiele osób było oburzonych na to, że na widowni odbyła się mała bijatyka. Zapowiadano, że „coś” też się wydarzyło na zewnątrz, że to ponoć kibice…

No i co z tego! Zawsze twierdzę, że nic tak nie poprawia kondycji, jak codzienna bijatyka i nie ma co wydziwiać🙂

KSW na Narodowym?

Nie dziwię się, że na imprezie zdarzyła się skucha. Ale uważam, że na Narodowy – jeszcze za wcześnie:-) Narodowy to miejsce „magiczne” i jakoś nie bardzo na nim wychodzą inne, niż piłka dyscypliny.

Apel!

I jeszcze – na koniec – mój apel do KSW. Nie wolno dopuścić do walki Mirosław Okniński vs Popek! Mimo, że Miras już zaczął przygotowania🙂

Udostępnij!

Dodaj komentarz