Boniek – do domu!

Współczesna polska, (bo tylko Polska mnie interesuje) młodzież jest nieuleczalnie chora. Choroba polega na tym, że już stępione receptory współczesnej młodzieży, i tak przyjmują za dużo bodźców i są od nich trwale uzależnione. Przykłady mamy, na co dzień.

Facet ma poważną rozmowę w pracy, zebranie, ale pogląda na jeden ekran, grzebie palcem po drugim monitorze, przyjmuje polecenia i jednocześnie robi zdjęcie siedzącemu naprzeciw. Oczywiście, jakżeby inaczej, ma na przynajmniej jednym uchu słuchawkę, przez którą odbiera „muzykę”. Że do tego jeszcze podjada, to tyleż brak kultury, co i dobry objaw fizjologiczny. Tej przypadłości nie można leczyć z prostej przyczyny. Współcześni lekarze też na nią zapadli…

Jedyna szansa polega na tym, że współczesna młodzież – cherlawa i stosująca podejrzane substancje, zacznie prędko ślepnąć i głuchnąć. Wtedy, z racji ograniczeń, taki sterany życiem trzydziestolatek będzie mógł precyzyjnie włożyć sobie aparat słuchowy w jedno, jeszcze zdrowe ucho, nakierować go na konkretny temat i odbyć spokojną rozmowę o sensie życia na przykład.

Boniek – do domu!

Takim ludziom, którzy, na co dzień patrzą na kilka ekranów – nie zaimponujesz Pan, Panie Prezesie kilkoma racami wystrzelonymi z wiadra!

Pan tego nie czuje, Pan ma już swoje lata. Dla nich, dla młodych, sam mecz – sam tylko mecz i przymus siedzenia na dupie przez 45 minut – to nie jest żadne wrażenie zmysłowe! To jest za mało!

Ale, powie Pan, przecież mogą zabrać swoje palm, lap i inne topy na trybuny? Mogą, jednocześnie oglądać mecz, czatować, mejlować i co tam jeszcze…

Panie Zbigniewie! Oni i tak to robią!

Widziałem, jak młody człowiek, uciekając przed policją, jednocześnie: rozmawiał przez komórkę, z drugiej filmował zajście, a na ekranie palmtopa szukał w guglu najlepszej drogi ucieczki!

Normalnie – policjanci złapaliby go w sekundę, ale oni też przecież filmują, czatują, przesyłają ukochanym zdjęcia z „mojej ciekawej pracy” oraz – oczywiście – korzystają z map dostępnych w telefonach. Nie mieli szans. On, mimo, że słoik, lepiej znał miasto!

Zatem, nie ma już, kogo zapraszać na mecze. Każda rodzina, rozumiana jako mama, tata i dziecko, która miała się wybrać na mecz piłki nożnej – już się wybrała. Więcej nie pójdzie, bo to w oczach dziecka jest po prostu nudne, śmiertelnie nudne i nie dają człowiekowi pograć, mało tego! Niektórzy rodzice nie pozwalają zabrać na mecz palm, lap, jakoś tam topa.

Kto zatem zapłaci za bilety, za Pańską niepobieraną pensję? Rodziny już nie. Celebryci już też przekonali się, że sam w sobie mecz, bez dostępu do fifi, czatu, komentowania i przesyłania… to nudne jest…

Żeby ratować resztkę frekwencji, Boniek ogłosił amnestię i zgodę na petardę we wiadrze!

To za mało!

57 lat to już czas na emeryturę, a na pewno za późno na wczuwanie się w nowości i prawdziwe życie młodzieży. Czas do domu, Panie Boniek, do winnicy, do totalizatora, może jakieś…

 

Udostępnij!

Dodaj komentarz