ZOMO - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Artykuly ZOMO

Dawno, dawno temu było ZOMO, czyli Zmotoryzowane Odziały Milicji Obywatelskiej. PRL poszło pod miotłę historii i zamiast „znienawidzonego” ZOMO powołano Oddziały Prewencji. Z racji swojej przeszłości, znałem zarówno ostatniego dowódcę ZOMO, jak i pierwszego oddziałów prewencji (jedna i ta sama osoba). Zadałem mu pytanie:

– „Kiedyś byliście ZOMOLAMI – teraz macie w nazwie prewencja. Co to znaczy?”

– Odpowiedział: „No wiesz, dawniej jechaliśmy napierdalać, jak coś się stało. Teraz, będziemy napierdalać, zanim coś się stanie!”

Minęło wiele lat…

Dziś mamy Policję, która nie wie, czy ma „zabezpieczać”, napierdalać, czy ochraniać.

I to jest problem!

Bo, gdyby nie Policja i nagonka mediów – mecz 4 ligi przebiegałby w atmosferze rodzinnego pikniku.

Piotr Szymanowski

Autor
Uprawiał wiele dyscyplin, od jazdy figurowej na lodzie w czasach przedszkolnych, przez hokej (Legia Warszawa), zapasy klasyczne (Legia Warszawa), do żeglarstwa (Baza Mrągowo). W 1990 zaczął wydawać własny miesięcznik „PAKER” o sportach sylwetkowych i siłowych. Następnie był redaktorem naczelnym w kilku miesięcznikach o podobnej tematyce. Od początków, czyli od 2002 roku, związany z polskim MMA. Pisał w walkach w klatkach, kiedy inni krytykowali to na potęgę. Autor kilku książek o historii polskiego sportu oraz o piłce nożnej.

Zostaw odpowiedź

GRZYBOBRANIA

Starcie Kibiców przed meczem!

Starcie Kibiców przed meczem! Kibice Dynamo vs Kibice Besiktas! Dynamo wygrał 6 do zera. Kibice z Ukrainy spalili flagę Turcji. Przed meczem była lekka bijatyka, podczas meczu...

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij