Kibolski rok 2015

Kibolski rok nam minął jak jeden błysk petardy. Poszedł! I już nie wróci! „Co było, a nie jest… ” Sami wiecie. Czas więc na podsumowanie – jak minął ten 2015 z punktu widzenia Kibole.pl

Podsumowanie subiektywne, moje i tylko moje. Ale, może ktoś z Was ma własną klasyfikację wydarzeń kibicowskich roku minionego? Jak ma – niech napisze, na razie moja opinia.

Kibolski rok 2015 – The Best Of i minusy też🙁

Maciek!

Najbardziej pozytywnym wydarzeniem kibolskiego roku 2015 było „uwolnienie” kibica Legii Macka Dobrowolskiego. Stało się to pod koniec września gdy sąd zamienił trwający ponad trzy lata areszt tyMaciek Dobrowolskimczasowy na poręcznie i dozór policyjny. Maciek jest wolny! Sprawa – nie jest skończona. Niemniej jednak – wspólne działania kibiców Legii, następnie prawie wszystkich polskich klubów, a potem klubów całej Europy, działania osób publicznych i potężny medialny nacisk – to w końcu doprowadziło do zmiany decyzji sądu.

Moment ten widzicie na filmie.

Paranoją w tej sprawie był to, że prawie wszyscy na spokojnie łyknęli tekst o tym, że Maciek robił za tłumacza w nielegalnych transakcjach! Sam dopiero po długim czasie uświadomiłem sobie cały obłęd tej ściemy. Tłumacz! Tłumacz w transakcji kupić sprzedać! Jakimi debilami musieli być prokuratorzy i sędziowie, żeby to napisać! Jakim debilizmem „wykazała się” opinia publiczna, że to łykała!

Maćkowi – Wszystkiego Naj w Nowym Roku. Nam – rozsądku! Gorących serc i zimnej głowy!

Tragedia w Knurowie

Na przeciwnymDawid Dziedzic biegunie – jako najgorsze wydarzenie kibicowskie w ubiegłym roku jest tragiczna śmierć Dawida Dziedzica, 2 maja podczas meczu Concordia Knurów – Górnik Radzionków. Śmierć od policyjnej kuli. Śmierć do tej pory nie wyjaśniona, do tej pory nie ukarani są jej sprawcy!

Tu też mamy do czynienia z medialnym obłędem!

Niewinnego człowieka, który tylko wbiegł na boisko, nie robiąc nikomu żadnej krzywdy i nie stwarzając żadnego zagrożenia zabito „profilaktycznie” i – jak się pewno okaże – zgodnie z przepisami!

Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest do tej pory, mimo że istnieje kilkadziesiąt filmów i kilkaset zdjęć obrazujących sytuację, mimo że dostępne są namiary na większość świadków tej tragedii. Prokuratura szuka ekspertyz balistycznych, jakby chciała udowodnić że kula spadła z nieba lub wystrzelili ją kosmici.

https://youtu.be/dUd9pUuZAzU

Inne wydarzenia

W obliczu tych dwóch wydarzeń – inne praktycznie odchodzą na drugi i trzeci plan… W końcu niecodziennie i nie co rok w XXI wieku, w środku Europy więzi się człowieka bez postawienia zarzutów przez ponad trzy lata. Nie codziennie rujnuje się życie, nie codziennie odbiera się życie w majestacie prawa!

W sprawie Maćka Dobrowolskiego mówiono, że to białoruskie standardy. To – moim zdaniem – komplement dla ówczesnych władz Polski!

Styczeń 2015

Wydarzeniem kibicowskim, które otworzyło rok 2015 była na pewno 7. Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę. Wspólna modlitwa, spotkania, święcenie barw kibicowskich, wykład Tadeusza Płużańskiego, koncert Fortecy i racowisko – tego nie zapomną uczestnicy! To było po prostu cudowne!

Luty 2015

Trumny na boisku Zawiszy Bydgoszcz

trumny

Jakiś czas temu (19/20 stycznia) na boisku Zawiszy Bydgoszcz znalazło się 15 krzyży z tabliczkami (na nich inicjały) oraz wulgarne rysunki, a obok… trumny. Do tego transparent o treści: „Wkłady, dziwki Osucha. Jesteście moralnymi trupami”. To kulminacja „wojny” Kibiców z właścicielem Zawiszy – Radosławem Osuchem. Czy przekroczono granice przyzwoitości? I tak, i nie…

Marzec 2015

Poruszające oprawy kibiców!

„Zachowały się jak trzeba, takich kobiet nam potrzeba” – tak zatytułowaną oprawę zorganizowali kibice Śląska Wrocław podczas dzisiejszego meczu z Legią Warszawa. Stanowiły ją dwa portrety – Danuty Siedzikówny, czyli „Inki” i Anny Walentynowicz, bohaterki pierwszej Solidarności.

Jakiś obłęd! Komisja Ligi Ekstraklasy SA ukarała Legię Warszawa karą 5 tys. zł za zachowanie kibiców podczas meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Chodzi o wniesienie na trybuny środków pirotechnicznych. Przypomnijmy, że zostały one użyte do oprawy z okazji Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Jak zwykle kibice upomnieli się o Pamięć Bohaterów. Jak zwykle – dostali za to kary…

Kwiecień 2015

krzyzNowaHuta

Kibice klubu Hutnik Nowa Huta – w 55. Rocznicę Walki o Krzyż w Krakowie-Nowej Hucie organizują„Marsz ku czci Obrońców Krzyża Nowohuckiego”. Dodatkowo będzie to 1 Rocznica kanonizacji Św. Jana Pawła II, który jako biskup i kardynał Karol Wojtyła był ogromnie zaangażowany w budowę Kościołów w Nowej Hucie, a szczególnie tego pierwszego Kościoła Arki Pana, o który była walka 27 kwietnia 1960 r. Do mieszkańców Nowej Huty strzelano ostrą amunicją jak w Poznaniu 1956r., jak do stoczniowców 1970r. czy do górników 1981.

 

Maj 2015

Maj upłynął pod znakiem tragedii w Knurowie i żadne inne wydarzenie nie może się z tym równać…

Czerwiec 2015

Heniek5

Czerwiec to spektakularna rezygnacja z uczestnictwa w polityce ministra spraw wewnętrzynych Bartłomieja „Wampira” Sienkiewicza.

Bartłomiej Sienkiewicz jako Minister Spraw Wewnętrznych (od 25 lutego 2013 do 22 września 2014) – szedł po kibiców, zapowiadał rozprawę ze wszystkimi. Potem „piastował” funkcję szefa czołgu Platformy Obywatelskiej. Nagle…

Postanowił zrezygnować z wszelkich funkcji publicznych! Powiedział, że:

„Koszty osobiste dalszego pozostawania w życiu publicznym są zbyt duże. […] że stał się celem przestępców i ich pomocników przy biernej postawie prowadzącej postępowanie prokuratury”.

Morał?

Kto z kibicami wojuje,

ten się potem

źle czuje:-)

Lipiec 2016

Wśród wielu wydarzeń, jedno moim zdaniem zasłużyło na przypomnienie. UEFA na tropie nazioli:-)

UEFA-faszyzm-OTW

Sukces UEFA w tropieniu nazioli:-) kolejny! Kilka dni temu „aresztowali” flagę MTK Budapeszt za:odwołania do symboliki nazistowskiej!

Na banerze widnieje liczba 1888. To – liczba 18 i 88 – wedle UEFA są symbole nazistów!

Prawda jest taka, ze klub MTK Budapeszt został założony w 1888 roku! A do tego – jako klub… żydowski!

Było to na meczu fazy wstępnej Ligi Europy pomiędzy Vojvodiną Nowy Sad a MTK Budapeszt.

Sierpień 2015

W sierpniu najwięcej miejsca poświeciliśmy tematowi „Polowanie na Polaków w Kijowie”.

Wydarzenia ostatnich dni w Kijowie i Lwowie można nazwać polowaniem na Polaków, nie tylko na kibiców Legii Warszawa, ale też na wszystkie osoby rozmawiające po polsku.

Wrzesień 2015

Zaczyna się kwestia imigrantów i związane z nią marsze Polaków przeciwko islamizacji jewropy. Oczywiście – kibice są największą i najsilniejszą grupą, która w sposób oczywisty wyraża poglądy wszystkich Polaków.

Październik 2015

Maciek osobiście zdejmuje flagę „#Uwolnić Maćka!”

No a na trybunie dumnie napis całkowicie odnoszący się do sytuacji: „Musisz walczyć o swoje prawa!”

Maciek Dobrowolski wrócił do domu, czyli na Legię. Dziś powitano kibica na trybunie, podczas meczu w 2. kolejce Ligi Europy Legia Warszawa – SSC Napoli.

Jak wiecie wszyscy Kibic Legii był przetrzymywany od czerwca 2012 roku do 29 września 2015 roku w areszcie tymczasowym. Mało tego! Stosowano wobec niego środki takie same, jak wobec najgroźniejszych przestępców. Ograniczenia widzeń, korespondencji i inne.

Listopad 2015

Działo się wiele, ale Marsz Niepodległości na pewno zasłużył na tytuł „The Best Of”

Ksiądz Jacek Międlar – porywające przemówienie na Marszu Niepodległości! Dwa filmy, w każdym inne ujęcie. Każdy trzeba zobaczyć i posłuchać!

Grudzień 2015

To znów bezprw-Neapoluawie wobec obywateli Polskich na obcej ziemi i skandaliczne prawo, które pozwala ich skazywać w trybie przyśpieszonym na więzienie!
15 grudnia 2015 godzina 13:00
Sześciu kibiców Legii, którzy brali udział w czwartkowych zamieszkach w Neapolu przed meczem stołecznego klubu z Napoli, zostało skazanych w trybie pilnym na trzy lata i miesiąc więzienia –poinformowała ambasada RP w Rzymie.
I to jest właśnie ta Unia Europejska! Polacy „w trybie pilnym” sądzeni i skazywani na obcej ziemi za jakieś błahostki! Gdzie jest polski rząd? Gdzie interwencje ambasady? Czy polska władza ma prawo tak po prostu „oddać” a nawet sprzedać swoich obywateli?

Źle się kończy ten rok… Życzę Wam żeby 2016 był lepszy! Żebyśmy mieli gorące serca i zimne głowy, silne ręce i tylko przyjaciół wokół siebie!
Wszystkiego Dobrego!

 

Udostępnij!

Dodaj komentarz