Zamknąć Centrum Nauki Kopernik! - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Artykuly Zamknąć Centrum Nauki Kopernik!

Pieniądze na sport!

Można wiele zaoszczędzić! Kibole.pl Mamy kolejny przykład. Niedawno proponowaliśmy natychmiastowe zamknięcie Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie (a jeśli są w innych miastach – to też) i przekazanie całej kwoty, którą sypie na tę bzdurę państwo i miasto na sport. Będziemy do tego wracać. Dziś, 11 sierpnia 2013 mamy kolejny przykład. Otóż Centrum Nauki Kopernik – taki wsiowy jarmark, nad rzeką, uciecha dla dzieciaków, pełna robotów z bazaru, dukających coś mechanicznym językiem, spinaczy, magnesów, jakiś innych głupot – zaprasza, zaprasza, zaprasza, tym razem dorosłych! Na co?

Na patrzenie w teleskop!

Będzie widać więcej niż kiedykolwiek. Nie tylko dzięki możliwości spojrzenia w teleskop. Specjalnie dla miłośników astronomii, którzy pojawią się tego wieczoru w kopernikowym Parku Odkrywców, zgaśnie iluminacja Centrum, Stadionu Narodowego i Mostu Świętokrzyskiego. To pierwszy przypadek w Polsce i prawdopodobnie pierwszy w Europie, gdy gasi się światła dużych obiektów aby pomóc miłośnikom astronomii w obserwacjach nocnego nieba – zapowiadają przedstawiciele CNK.

To chyba jedyny kraj na świecie, gdzie za naukę uważa się gapienie w teleskop!

Sprawa jest prosta: z tego „gapienia” nie będzie sławy i chwały dla Polski!

Zabrać całą kasę Centrum Nauki Kopernik i dać na sport!

Potężną budowlę Centrum Nauki Kopernik przeznaczyć na Centrum Wioślarskie lub inną sportową inwestycję.

Autor
Uprawiał wiele dyscyplin, od jazdy figurowej na lodzie w czasach przedszkolnych, przez hokej (Legia Warszawa), zapasy klasyczne (Legia Warszawa), do żeglarstwa (Baza Mrągowo). W 1990 zaczął wydawać własny miesięcznik „PAKER” o sportach sylwetkowych i siłowych. Następnie był redaktorem naczelnym w kilku miesięcznikach o podobnej tematyce. Od początków, czyli od 2002 roku, związany z polskim MMA. Pisał w walkach w klatkach, kiedy inni krytykowali to na potęgę. Autor kilku książek o historii polskiego sportu oraz o piłce nożnej.