Rasizm dla cwaniaków!

Rasizm, którego nie ma, to żyła złota dla cwaniaków ze stowarzyszeń… antyrasistowskich! Tak, Szanowni Państwo! Żyła złota dla organizacji FARE (Football Against Racism in Europe), polskiego stowarzyszenia „Nigdy Więcej” i – jak pokazuje poniższy przykład – dla Centrum Postaw Antyrasistowskich.

Wszelkie te organizacje trzeba natychmiast zdelegalizować i obciążyć kosztami utylizacji wszystkich wytworzonych przez nich dokumentów. Oraz – postawić pod sąd tych „działaczy”!

Za co?

Za kpinę ze zdrowego rozsądku, za trwonienie aktywności społecznej na głupoty, dla własnych korzyści. Tylko dla finansowych korzyści, bo trudno mi uwierzyć, że ktoś robi to z poczucia obowiązku!

Kpiną z rozumu jest walka z rasizmem, faszyzmem i innymi „izmami” tu i teraz, w XXI wieku w płonącej jełropie! Tu nie ma rasizmu! Tu nikt go nie planuje odrodzić, restytuować, na nowo napędzić!

Tu po prostu żyją Polacy, mają swoje oczekiwania i domagają się ich realizacji! Lewacka swołocz nazywa ich za to faszystami, nazistami i rasistami!

Zajmowanie się tu i teraz przejawami rasizmu, sprawia że odpowiedzialne za to służby nie mają czasu na inne, naprawdę poważne zagrożenia. Dlatego powtarzam – trzeba zdelegalizować tych pajaców z FARE, „Nigdy Więcej” i Centrum Postaw Antyrasistowskich!

https://youtu.be/JnaDEF_ZJjM

Teraz oddaję głos do Wrocławia! Czyli wDolnymŚląsku.pl artykuł z 25 listopada.

W serwisie YouTube na koncie Centrum Postaw Antyrasistowskich pojawił się klip „promujący” Wrocław jako Europejską Stolicę Kultury 2016. Zawiera on jednak zbitkę kilku sytuacji, jakie miały miejsce we Wrocławiu, zmontowanych w sposób niezbyt zachęcający do przyjazdu do stolicy Dolnego Śląska. Mowa tam o polskich faszystach terroryzujących mieszkańców i nieprzerwanej tradycji neonazistowskiej atakującej cudzoziemców…

W krótkim filmie wykorzystano oficjalne logo ESK 2016. Autor zmontował kilka najbardziej kontrowersyjnych scen kojarzących się z Wrocławiem m. in. Marsze Patriotów (najgorętsze sceny np. starcia z policją), protest na Uniwersytecie Wrocławskim przeciwko zapraszaniu Zygmunta Baumana (jako przejaw antysemickiej agresji), likwidacja romskiego koczowiska.

Pokazano także graffiti wykonane przez kibiców Śląska Wrocław przedstawiające Żołnierzy Wyklętych jako bohaterów, a także oprawę na Stadionie Miejskim z okazji Święta Narodowego 3 maja, przypominającą bohaterstwo różnych organizacji niepodległościowych z cytatem rotmistrza Pileckiego. Te dwa obrazki ustawiono w kontekście rasizmu, ksenofobii i faszyzmu, co jest motywem przewodnim całego filmiku.

Konwencja materiału ma za zadanie zdyskredytować miasto jako przyszłą Europejską Stolicę Kultury. Oczywiście używa się w tym celów najjaskrawszych stereotypów wmawiając ludziom, że we Wrocławiu mieszkają sami chuligani i faszyści, którzy zastraszają wszystkich innych wrzeszcząc pod oknami domów i bijąc się z policją.

Centrum Postaw Antyrasistowskich uznało, że patriotyzm i przypominanie dumnej polskiej historii, jaką jest np. heroiczna walka antykomunistycznego podziemia niepodległościowego, zakrawa o rasizm i ksenofobię. Wrocław jawi się w materiale jako miasto spotkań, ale ludzi ciemnych, ograniczonych, przepełnionych nienawiścią.

Czy ktoś się jeszcze na to nabiera?

Tyle cytatu z wDolnymŚląsku.pl

Resztę… sami wiecie…

film od organizacji: Centrum Postaw Antyrasistowskich

Udostępnij!

Dodaj komentarz