Legia – Polonia derby bez kibiców!

Derby Warszawy bez kibiców Polonii!

Derby Warszawy, czyli mecz Legia II Warszawa [Nowy Dwór Mazowiecki] – Polonia Warszawa to wydarzenie ważne dla kibiców Czarnych Koszul. Nawet najważniejsze w sezonie! A tu… gips! Legia odmówiła im wstępu na trybuny w piśmie, które tu zamieszczamy.

antagonizmy

Kibice Polonii (Ultras Enigma) piszą:

„Jednak po raz kolejny działacze Legii niszczą piękno futbolu i święto kibicowskie. Jak co roku przysłali pismo, że nie zostaniemy wpuszczeni na sektor gości. Mimo apelacji i nakazu MZPN, abyśmy mogli wejść na stadion… działacze Legii zlekceważyli decyzje i odesłali nam listę wyjazdową. Piłka nożna dla kibiców, ale czy dla wszystkich?!”

Następnie wydawać się mogło, że MZPN odwołał tę decyzję. Jednak nie!

„Na sam mecz w Nowym Dworze zbieramy się w 100 osób. Pierwotnie mieliśmy jechać pociągiem, ale przez policje nie jesteśmy dopuszczeni na dworzec (widziana Legia w ok 40 osób). Ostatecznie łapiemy busa i w 76 osób (tyle było miejsc) docieramy pod stadion w Nowym Dworze. Tam pusto, cicho, szaro. Delegat informuje nas, że decyzją Legii nie zostaniemy wpuszczeni na sektor. Po kilku okrzykach co sądzimy na ten temat wracamy z powrotem do Warszawy.

Działacze Legii po nie wpuszczeniu nas na Ł3 na mecz z Cracovia, po raz kolejny złamali przepisy związkowe. Należy zadać tylko jedno pytanie skąd ta obawa przed kibicami Dumy Stolicy?

Piłka nożna dla Kibiców!”

Fragmenty meczu tu, a niżej – pierwsza połowa:

 

film od: sportndm

Udostępnij!

Dodaj komentarz