Polski sport zmierza na dno! - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Artykuly Polski sport zmierza na dno!

Wczoraj napisaliśmy, że polski sport tonie. Dziś Igrzyska24.pl informują o nieudanym starcie polskich florecistów, pisząc że polski sport idzie na dno! Obawiamy się, że takich samospełniających się przepowiedni będzie więcej.

Floreciści też polegli bardzo szybko:

Zmienia się geografia światowej szermierki. Dowodem choćby wczorajsze dwa złote medale dla Estonii. Niestety polskie miejsce w tym szermierczym świecie jest coraz bardziej oddalone od świateł jupiterów, blasku fleszy. Ba, coraz dalsze jest od granic przyzwoitości. Ale cóż, jeśli reprezentacja na Mistrzostwa Świata jedzie nieklimatyzowanym pociągiem, a potem nocuje w hotelu, którego standard odbiega od norm europejskich. A zawodnicy sami muszą sobie kupować maści i plastry na zranione nogi. Czemu się dziwić? Polski sport zmierza na dno – nie z winy sportowców, nie. Z winy zwykłej prymitywnej głupoty osób polskim sportem zarządzających.

Autor
Uprawiał wiele dyscyplin, od jazdy figurowej na lodzie w czasach przedszkolnych, przez hokej (Legia Warszawa), zapasy klasyczne (Legia Warszawa), do żeglarstwa (Baza Mrągowo). W 1990 zaczął wydawać własny miesięcznik „PAKER” o sportach sylwetkowych i siłowych. Następnie był redaktorem naczelnym w kilku miesięcznikach o podobnej tematyce. Od początków, czyli od 2002 roku, związany z polskim MMA. Pisał w walkach w klatkach, kiedy inni krytykowali to na potęgę. Autor kilku książek o historii polskiego sportu oraz o piłce nożnej.