Zgrzyt na cmentarzu!

Zgrzyt na cmentarzu w stylu lat osiemdziesiątych! Nie myślałem, że takie rzeczy będą się jeszcze zdarzać. Ale, pamiętajmy – nic nie dzieje się bez przyczyny, a w policji – bez rozeznania i rozkazów. Czyli – ktoś musiał powiedzieć funkcjonariuszom – kogo mają spisać!

Ciekaw jestem, i można na pewno do tego dojść, jak określono „zagrożenie”. Jak opisano młodych ludzi, którzy przyszli na cmentarz w Grajewie zapalić znicze w ramach akcji „Zapal znicz Bohaterom”.

W grupie byli kibice i członkowie Młodzieży Wszechpolskiej. Na szczęście był też poseł Adam Andruszkiewicz, który wytłumaczył policji niestosowność takich działań.

„Spokój przed akcją zakłóciła policja, która przyjechała na miejsce zbiórki na sygnale i zaczęła legitymować młodych patriotów, przybyłych z biało-czerwonymi zniczami. Kiedy dotarłem na miejsce powiedziałem klarownie dowódcy co myślę o tym żenującym zachowaniu policji… w dniu Wszystkich Świętych, spisywanie na sygnałach patriotów którzy za własne pieniądze kupili znicze by oddać cześć Bohaterom jest SKANDALEM.”

Zgrzyt na cmentarzu!

Nim kurz przysypie marną pamięć,

pochłonie nas historii mrok…

Powinno zostać powiedziane –

był taki rok, osiemdziesiąty drugi rok!

Wiele polskich kwiatów rozkwitało już…

Nie sądziłem, Moi Drodzy, że jeszcze kiedyś ta pieśń skojarzy mi się z tym, co dzieje się na bieżąco w „wolnej” Polsce!

Foto: fb/Adam Andruszkiewicz / film: Leszek Dobrzyński

Udostępnij!

Dodaj komentarz