A gdzie jest Pudzian i Mamed Chalidow?

Badania rozpoznawalności sportowców to fantastyczna sprawa dla kibiców! Im bardziej jesteśmy fanatycznie zapatrzeni na naszą ulubioną dyscyplinę sportu, naszego ulubionego zawodnika, tym bardziej się dziwimy, że… Dla innych nie jest to wcale tak oczywiste. Jakie gusty mają „inni ludzie”, „wszyscy ludzie” – dowiadujemy się właśnie przy takich okazjach. Zobaczyłem to kiedyś na własne oczy w bardzo anegdotycznej sytuacji. Pewien mistrz sportu (przedstawiciel sportu siłowego) przyszedł spotkać się ze mną (prywatnie) na turniej brydża sportowego. Miałem niesamowity ubaw patrząc, jak Mistrz – nawykły do tego, że gdzie się nie pokaże, otacza go tłum wielbicieli – tam na sali brydżowej zdziwił się, albowiem… Nie rozpoznał go nikt! Po latach sam zawodnik wspomina to z rozbawieniem i przyznaje, że wtedy był to dla niego szok. Szok, że nagle nikt go nie poznaje!

Przeglądnijcie tę tabelę z uwagą i łezką w oku.

Jak potężny był kult Adama Małysza, że do dziś wystarcza mu, żeby dominować rozpoznawalnością nad innymi sportowcami. Ciekaw jestem, ile osób rozpoznających Adama Małysza potrafiłoby dziś podać nazwy imprez, w których ostatnio startował oraz jego wyniki?

Agnieszka Radwańska na miejscu drugim nie dziwi, jeśli brać pod uwagę jej „wszechstronną” i długotrwałą obecność w mediach różnej kategorii i rodzaju. Dziwić może miejsce przed i po niejJ

Dziwi mnie bardzo tylko siódme miejsce Justyny Kowalczyk. Przecież jest „twarzą” bardzo dużej firmy i zimą „rządzi” w mediach sportowych.

To, że Robert Lewandowski został rozpoznany tylko przez 66,1% badanych – jest dla mnie nieprawdopodobne.

Na mój kibolski gust – brakuje Pudziana i Mameda. Co by nie powiedzieć, ale są obecni zarówno w dużych relacjach telewizyjnych, jak i wielu reklamach. Czy wynik badania znaczy, że twarz jednego i drugiego zna mniej, niż 6% badanych? Dziwne, wręcz nie do wiary?

Nie sądzę, że firma badawcza nie uwzględniła ich wśród pokazywanych ankietowanym zdjęć.

Tak, czy siak… Warto czasem, będąc sportowcem, stanąć w pobliżu izby przyjęć na ostrym dyżurze, żeby przekonać się, że młodość, sprawność i zdrowie można stracić w jednej chwili.

Warto też, będąc fanatycznym miłośnikiem konkretnego sportu lub/i sportowca – stanąć „z boku” i zobaczyć, jak inni widzą naszą pasję.

Na zdjęciu:

tabbbbella copy

Wyniki badania Sport.Barometr+, które zostało przeprowadzone przez Pentagon Reaserch w lipcu bieżącego roku może być zaskoczeniem. 1015 respondentów w wieku 18-59 lat po obejrzeniu fotografii sportowców musiało podać ich nazwiska. Na tej podstawie stworzono ciekawy ranking opublikowany przez portal media2.pl.

1. Adam Małysz (wyścigi rajdowe) -83,7%

2. Agnieszka Radwańska (tenis) – 77,6%

3. Robert Kubica (wyścigi rajdowe) – 66,7%

4. Robert Lewandowski (piłka nożna) – 66,1%

5. Marcin Gortat (koszykówka) – 55,5%

6. Jakub Błaszczykowski (piłka nożna) – 52%

7. Justyna Kowalczyk (biegi narciarskie) – 50,6%

8. Jerzy Janowicz (tenis) – 45,9%

9. Tomasz Majewski (pchnięcie kulą) – 43,2%

10. Tomasz Gollob (żużel) – 41,6%

11. Krzysztof Włodarczyk (boks) – 41,1%.

Udostępnij!

One comment

Dodaj komentarz